תחת אפם של החיילים: 3,000 פגזים נגנבו מבסיס צה"ל

במשך חצי שנה ובקלות בלתי נסבלת, חדרו גנבים לבסיס תחמושת סמוך למצפה רמון, רוקנו ממנו אמצעי לחימה ושבו על עקבותיהם מבלי שאיש הבחין במעשיהם. השלל פוצץ ופורק למסחר במתכות, ולא הועבר כתחמושת לגורמים עוינים

שבעה בני אדם נאשמים במעורבות בפרשת סחר באמצעי לחימה שנגנבו מבסיס צה"ל בדרום. כתבי האישום נגדם הוגשו לבית המשפט המחוזי בבאר שבע ומייחסים לשלושה מהם, המתגוררים בפזורה הבדואית, גניבה של לא פחות מאשר כ-3,000 פגזים בשווי כ-23 מיליון שקלים.

השבעה נעצרו בזכות חקירה משותפת לשב"כ, המשטרה והמשטרה הצבאית שנערכה תחילה בחשאי. כתב האישום מתאר תמונת מצב קשה באשר למערך האבטחה בבסיס התחמושת שממנו נגנבו אמצעי הלחימה, הממוקם באזור מצפה רמון.

בין היתר, מתואר כי המתחם הוקף גדרות תיל נמוכות שאפשרו לגנבים להיכנס ולצאת משטחו באין מפריע ולרוקן את התחמושת לאורך פרק זמן בלתי נתפס של חצי שנה.

לטענת הפרקליטות, ניצלו הגנבים את הפרצות בגדר ואת מערך האבטחה הרופף של הבסיס וכך נכנסו עם רכבם לשטחו - שם, תחת אפם של כוחות הצבא המוצבים במקום, הצליחו להוציא באין מפריע 120 פגזים. מחקירת הפרשה עלה כי התחמושת פוצצה הועברה לגנבי מתכות.

מצה"ל נמסר בתגובה כי מדובר באירוע חמור וחריג. בבדיקה שנערכה בבסיס החימוש מצפה רמון, זוהו חוסרים במלאי התחמושת. הואיל והחשודים בגניבה הם אזרחים, החקירה נערכה על ידי משטרת ישראל, בשיתוף פעולה עם המשטרה הצבאית החוקרת. כתבי האישום הוגשו אף הם לערכאות אזרחיות. מעבר להליכים הפליליים, בעקבות האירוע הופקו לקחים, ובין השאר - תוגברה האבטחה בבסיס ובסביבתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת