מכה נוספת למשפחת אבוטבול: גם האח הצעיר הולך לכלא

יממה לאחר שהעליון דחה את הערעור שהגיש פרנסואה אבוטבול על מאסר העולם שנגזר עליו, ועכשיו מתברר כי גם אחיו יישלח למאסר. אביב אבוטבול הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות במסגרתו ירצה 3.5 שנים בכלא, זאת לאחר שנעצר עם מטען חבלה רב עוצמה במכוניתו. הוא יודה ויורשע בקשירת קשר לפשע, החזקת מטען חבלה ואספקת סם

אביב אבוטבול ירצה 3.5 שנות מאסר (חדשות 2)

אחים לתא: רק אתמול דחה בית המשפט העליון את ערעורו של פרנסואה אבוטבול והותיר על כנו את עונש מאסר העולם שנגזר עליו בגין רצח הנער רענן לוי ז"ל, וכעת מתברר שגם אחיו הקטן, אביב אבוטבול, נמצא בדרכו לבית הכלא לשלוש שנים וחצי - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

אבוטבול הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת מטען חבלה ואספקת סם, זאת לאחר שבמכוניתו התגלה מטען חבלה רב-עוצמה. בעוד כיומיים צפויה השופטת ורדה מרוז מבית משפט המחוזי בפתח תקווה להחליט אם בנוסף ל-42 חודשי מאסר אלו, ייגזרו עליו גם 12 חודשי מאסר על תנאי.

לפני כעשרה חודשים, במהלך פעילות מודיעינית של המשטרה, התגלה מטען חבלה רב-עוצמה מוכן להפעלה בתוך שקית במכוניתו של אבוטבול, ונוטרל בהצלחה. במשטרה העריכו כי אבוטבול וחבריו ביקשו לחסל חבר בארגון פשע יריב באמצעות המטען. לאחר ארבעה חודשים חשפנו כאן בחדשות 2 באינטרנט את התיעוד של רגע מעצר המעורבים בפרשה בידי חוקרי המשטרה.

בפרשה זו הואשמו חמישה מעורבים נוספים. אליאור ממן, שותפו של אבוטבול, הגיע גם הוא להסדר טיעון שבמסגרתו ישלח ל-39 חודשי מאסר. סרגיי ורחובסקי ישלח ל-17 חודשי מאסר. על חנן אוחיון, שנעצר גם הוא, נגזרו שישה חודשי מאסר מהם ריצה שלושה, ושלושה חודשים נוספים ירצה בעבודות שירות. עוד נעצרו בפרשה מאור אוחיון, שכתב האישום שהוגש בעניינו נמחק, ומאור וקנין אשר גזר דינו ישמע ביוני.

סניגורו של אבוטבול: "עסקת טיעון סבירה"

עו"ד משה שרמן. ארכיון (חדשות 2)
עו"ד משה שרמן, המייצג את אבוטבול וממן, מסר בתגובה: "שני הצדדים הגיעו לעסקת טיעון סבירה והיא עומדת בסטנדרטים של האינטרס הציבורי עקב המצב הראייתי".

עו"ד יניב פרץ ועו"ד לירן אוחיון, המייצגים את מאור וחנן אוחיון, ציינו כי "אנו מברכים על הסדר הטיעון שהושג, המשקף נכונה את המצב הראייתי בתיק. אנו שמחים שהטענות שהעלינו בתחילת המשפט על האלימות הברוטלית כלפי הנאשמים והמחסור האדיר בראיות, מצאו דרכן לאור. אנו מקווים שבמשטרה יסיקו את המסקנות המתבקשות".

עו"ד בועז קניג, פרקליטו של מאור וקנין, מסר בתגובה: "כתב האישום המתוקן מדבר בעד עצמו, הוא מוכיח כי כתב האישום המקורי נשען על בסיס רעוע וחלש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת