השוטר שירה בגנב הרכב מתנצל לראשונה: "הייתי נוהג אחרת"

השוטר שחר מזרחי, שירה למוות בפורץ הרכב מחמוד גנאים, ישוחרר בעוד שבועות ספורים לאחר שעונשו קוצר. כעת הוא מביע לראשונה חרטה על המעשה. "אני אב לילדים ויודע מה זה אהבה של אבא לבן", אמר מזרחי בפני ועדת השחרורים בשב"ס. "אם הייתי יכול, הייתי מסיים זאת אחרת". משפחת הגנב מתנגדת לחנינה

מתנצל על הרג גנב הרכב: שחר מזרחי, השוטר שירה למוות במחמוד גנאיים לפני שש שנים ונשלח לכלא, מביע לראשונה חרטה על מעשיו ואומר כי בנסיבות אחרות היה נוהג אחרת.

ועדת השחרורים דנה לאחרונה בשחרורו, אחרי שנשיא המדינה שמעון פרס קיבל בקשת חנינה מהשוטר. בחודש שעבר המליץ שר המשפטים יעקב נאמן לנשיא פרס לקצוב את עונשו של מזרחי, ובכך קיבל את המלצת השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. לפני כשבועיים הנשיא קיבל את החנינה ומזרחי, אם לא יהיו שינויים בעקבות עתירות לבג"ץ, יחגוג עם בני משפחתו את ליל הסדר הקרוב.

"האירוע בגינו אני נמצא פה התרחש במסגרת תפקידי כשוטר, כשהייתי אמון על החוק במשטרת ישראל", אמר מזרחי, כך עולה מפרוטוקול הדיון שנערך בעניינו בוועדת השחרורים בשב"ס אשר פורסם על ידי כתב "הארץ" ג'קי חורי.

"יחד עם זאת, אני מצטער, מביע חרטה עמוקה על התוצאה הטרגית מהאירוע הזה. אני אב לילדים ויודע מה זה אהבה של אבא לבן. אילו באותו רגע נתון יכולתי לסיים את האירוע בדרך אחרת, הייתי מסיים אותו", אמר השוטר לשעבר.

עם זאת, התנצלותו של מזרחי אינה מספקת את משפחתו של גנאים. "אם הייתה לו כוונה בדבריו, הוא היה אומר את הדברים בבית המשפט ולבני משפחת הקורבן", אמר היועץ המשפטי של מרכז "מוסאווא", עו"ד סאמח עיראקי.

משפחת הגנב: דורשים שיישאר בכלא

השבוע יתכנסו נציגי מרכז "מוסאווא" יחד עם עורך דינו, עמי הולנדר כדי להכריע בהגשת הערעור על החלטת ועדת השחרורים, להעניק שחרור מוקדם למזרחי. לטענתם, העונש הקל שניתן למזרחי מהווה "התרת דמו של בנם" - וכי מזרחי ומקורביו הפיצו שקרים כי גנאיים היה גנב רכב. "אנחנו דורשים שהוא יישאר בכלא עד תום תקופת מאסרו, שבלאוו הכי קצרה", אמרו בני המשפחה.

בשנת 2006 ירה מזרחי במחמוד גנאים בן ה-24, בזמן שניסה לגנוב רכב, והרג אותו. המשטרה טענה בזמנו כי הירי בוצע מתוך הגנה עצמית, אולם על סמך עדותו של בן דודו של גנאים, הכריע בית המשפט כי השוטר לא פעל כשורה, ושלח אותו ל-15 חודשי מאסר. ערעורו של מזרחי על העונש נדחה, ועונשו אף הוכפל ל-30 חודשי מאסר. מזרחי התפטר מהמשטרה לאחר קבלת גזר דינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת