משפחתו של לוי ז"ל לאבוטבול: "רוצח"

בית המשפט העליון קבע כי פרנסואה אבוטבול "הקטן", שהורשע ברצח הנער רענן לוי ז"ל לפני 7 שנים - ימשיך לרצות עונש מאסר עולם. השופטים דחו את ערעור העבריין וטענת עורכי דינו על כך שהרשעתו אינה קבילה, משום שנעשתה, לדבריהם, על סמך עדות שמיעה. עימות מילולי פרץ בין המשפחות

בית המשפט העליון דחה הבוקר את ערעורו של פרנסואה אבוטבול, שהורשע ברצח הנער רענן לוי ז"ל לפני שבע שנים ונידון למאסר עולם. פרנסואה "הקטן" אבוטבול ערער על עצם הרשעתו, כמו גם על גזר הדין. לפני ההכרעה היו חילופי דברים בין משפחת הנרצח לבין משפחת אבוטבול. משפחתו של לוי ז"ל קראה "רוצח" לעבר אבוטבול, בעוד משפחתו דחתה את הדברים.

"היום בית המשפט עשה צדק ומיצה את הדין עם אבוטבול", אמר עו"ד זיו אריאלי מפרקליטות המדינה בתום הדיון. "פסק הדין לא יחזיר לחיים את רענן, שכל 'חטאו' שהיה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון, אבל אנו מקווים שפסק הדין יהיה מעט נחמה למשפחתו - שיידעו מעט שלווה לאחר האובדן הנורא".

עורכי הדין המייצגים את אבוטבול, משה שרמן ודוד יפתח, הביעו אכזבה מדחיית הערעור. "יש טעויות לא מעטות בפסק הדין", טען עו"ד יפתח. "השופטים החליטו, למרות שאיש לא טען שראה את פרנסואה דוקר, שהראיות מספיקות להרשעה".

"פרנסואה לא מרוצה" 

עו"ד יפתח סיפר כי אבוטבול קיבל במורת רוח את ההכרעה. "פרנסואה איננו מרוצה", ציין. "אין ראיות אמיתיות שקושרות אותו להחלטה. הוא מאוכזב אבל לא נראה לי שהוא יפסיק להילחם. הוא מופתע מאוד, לדעתי גם התובע היה מאוד מופתע היום".

בהכרעה ציינו השופטים כי "שוכנענו מעבר לספק סביר כי המערער דקר את המנוח למוות, כי התכוון לתוצאה הטבעית של מעשיו, וכי היחשפות בית המשפט לעדותה של ר' ואזכורה בהכרעת הדין אינם מצדיקים את ביטול הרשעתו או את זיכויו, גם אם מסענו לא היה פשוט, במישור העובדתי והמשפטי".

בחודש ינואר דיווחנו כי הוריו של לוי ז"ל הגישו תביעה אזרחית בנושא הרצח של בנם, שמונה שנים אחרי שאירע, נגד קיבוץ שפיים, החברה שהפעילה את המועדון בקיבוץ, חברת האבטחה - וגם נגד משטרת ישראל.

אביו של רענן ז"ל, אמר אז: "אני שלחתי ילד, אני מקבל מצבה ואני נשאר בלי ילד. כל זאת, כשאף אחד לא מתעניין מה אפשר לעשות לאנשים במצב שלנו. אף גוף לא תומך בנו".

רדפו אחרי לוי - ורצחו אותו

הרקע לרצח היה ויכוח על צעירה. אבי ופרנסואה אבוטבול אחרי לוי בג'יפ, פגעו בו ואחר כך רצחו אותו בכמה דקירות סכין.

לוי ז"ל הגיע למועדון בשפיים כדי לבלות עם חבריו כאשר בכניסה למועדון החלו חילופי דברים בין אמיר אבוטבול, אחיו של אבי, לבין קבוצת נערים מראשון לציון שעמדה סמוך ללוי. אמיר הזעיק למקום את אחיו אבי שהגיע למקום עם בן דודו פרנסואה ושניים מחבריו. התפתחה קטטה, ורענן וחבריו ברחו מהמקום.

אבי ופרנסואה אבוטבול כאמור, רדפו אחר לוי וחבריו. אבי אבוטבול, שנהג בג'יפ, האיץ את מהירות הנסיעה והתמקד במרדף אחר לוי שנדחק לוי לשביל עפר, ובלית ברירה נתלה על מגן החזירים של הג'יפ ונגרר לאורך כמה מטרים.

עדות המפתח של ר'

בשלב מסוים ירד פרנסואה מהרכב, ניגש לקדמת הג'יפ ודקר את לוי בחזהו, בלבו וברגלו. לוי איבד דם רב - ומת מפצעיו. המשטרה עצרה את המורשעים ברצח רק שנתיים מאוחר יותר בעקבות האזנת סתר שבצעה המשטרה לאבי אבוטבול, ובה נשמעה חברתו לשעבר ר' מדברת איתו על הפרשה.

ר' הפכה לעדת המפתח במשפט הרצח, וסיפרה בבית המשפט כיצד אבוטבול התוודה בפניה על המעשה. ר' גם סיפרה כי פרנסואה הוא שדקר את לוי למוות. בעקבות עדותה עזבה ר' את הארץ מחשש לחייה וצורפה לתוכנית להגנה על עדים.

"בחרדה ניכרת לעין, וכשהיא רועדת בכל גופה, הגיעה ר' להעיד בבית המשפט בליווי משטרתי, כשהיא מחופשת, וניכר היה עליה, שהיא מאד מפוחדת ונרגשת", נכתב בגזר הדין. ר' סיפרה שבאותה עת שררה מתיחות ביחסים בינה ובין אבי אבוטבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת