צפו: העימות בין שולה זקן לג'קי מצא בחדר החקירות

בית המשפט התיר הערב לפרסם קטע מתיעוד הווידאו של ההאשמות ההדדיות שהטיחו מי שעמדה בראש לשכתו של אולמרט לשעבר והורשעה היום במרמה, ומי שכיהן בעבר ראש רשות המסים. זקן למצא: "אתה ילד קטן?". הסרטון המלא ישודר מחר במהדורה המרכזית של חדשות 2

שולה זקן הורשעה היום במרמה והפרת אמונים על חלקה בפרשת רשות המסים. הערב התיר בית המשפט לפרסם קטע מתיעוד הווידאו של העימות שנערך בחקירה בינה לבין מי ששימש בעבר ראש רשות המסים, ג'קי מצא, שהורשע חמש עבירות של הפרת אמונים וסיוע לשוחד ונשלח לרצות שנה מאחורי סורג ובריח. כתבה נרחבת בנושא תשודר מחר במהדורה המרכזית של חדשות 2.

העימות בין זקן לבין מצא נערך ב-21 בינואר 2007. מצא, שהיה אז נתון למעצר, הושב מול זקן בחדר החקירות והטיח בה את ההאשמות והאחריות למעשים שהביאו להעמדתה לדין. במרכז ההאשמות שהעלה הטענה שמנעה ממצא להיפגש עם מי שהיה אז מנהלהּ, אהוד אולמרט.

הסיבה לכך, לפי דבריו, הייתה דרישתה של זקן ממצא למלא אחר רצונו של אחיה, איש העסקים יורם קרשי, ולמנות את יגאל סער למשרה בכירה ברשות המסים.

"עד שאתה לא סוגר עם יורם, אני לא מפגישה אותך עם אהוד"

סער עצמו זוכה בנובמבר האחרון מאשמת קבלת שוחד וסיוע לקבלת שוחד, אך הורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים. הוא היה היחיד מבין כל הנאשמים בפרשת רשות המסים שלא נחתם עמו הסדר טיעון.

על סוגיית התפקיד שיועד לו תועד מצא באומרו בחקירה: "המינויים האלה התעכבו תקופה ארוכה בגלל יגאל סער. אתם רציתם אותו לסמנכ"ל מינהל, אחר כך רציתם אותו לסמנכ"ל חקירות. דחית לי את הפגישה ולא קידמת אותה. אמרת לי: עד שאתה לא סוגר עם יורם את הנושא הזה, אני לא מפגישה אותך עם אהוד (אולמרט)".

מצא תועד כשהוא ממשיך ומטיח בזקן: "נכנסתי בסופו של דבר לאהוד, הוא לא אמר שום דבר. יצאתי והכל סונכרן. באמת שבסופו של דבר הצלחתי לשכנע, ויגאל סער לא מונה לא לחקירות ולא למינהל".

מצא: "הייתי צריך לעצור את זה"

"את מי הצלחת לשכנע?", נראית זקן שואלת את עמיתה - ונענתה: "את קרשי, את יורם. בכל פעם שאמרתי לך תעשי את הפגישה אמרת לי: סגרת עם יורם או לא?". זקן השיבה למצא בתקיפות: "אתה ילד קטן? ככה אתה עובד? אתה ראש רשות המסים. יורם נתן לך הנחיות?".

מצא, בתגובה, השיב לזקן כי היא צודקת וזו המשיכה ושאלה אותו: "אז איך אתה מסביר את זה?". הוא השיב: "הייתי צריך לעצור את זה ברגע הראשון. הרבה מאוד פעמים ניסיתי לסגור איתך את המינויים ולא הצלחתי, בכל פעם בטלפון".

הוא המשיך לתקוף אותה ואמר: "איך את אומרת שאת לא יודעת מה הייתה עוצמת הקשר עם יורם, אם בטלפון שאלת אותי אם דיברתי איתו או לא - כל הזמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת