שוטר מג"ב גנב נשק ומכר לעבריינים

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע שוטר מג"ב בשורת עבירות חמורות בהן גניבה וסחר בנשק. בין הציוד שגנב לא פחות מ-100 רימוני הלם מסוג "סנוור", שמכר אותם בעלות של 250 שקלים לרימון

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום את עדן כהן, שוטר מג"ב, בשורת עבירות חמורות בניהן גניבה, סחר בנשק והפרת אמונים.

על פי כתב האישום נגדו במהלך שירותו של כהן בשנת 2008 בבסיס חטיבת מג"ב בבית אל, הוא גנב אמצעי לחימה מבסיס ובמסגרת פעילויות מבצעיות. בין הציוד שגנב לא פחות מ-100 רימוני הלם מסוג "סנוור", שמכר אותם בעלות של 250 שקלים לרימון.

כדי להסתיר את העובדה כי מדובר ברימונים צבאיים, נהג הצעיר, על פי כתב האישום, לשייף בעזרת מקדחה את מספרי הרישוי שטבועים עליהם. בנוסף הואשם כהן כי גנב כדורי רובה מסוג 5.56 מ"מ וכדורים חסרי קליע.

ייצר מטען עם אבק שריפה וכדורים

על פי כתב האישום, הצעיר הכין מטעני חבלה בביתו ומכר אותם לגורמים עבריינים. באחד המקרים, הוא מואשם כי קשר קשר עם מעורבים נוספים בפרשה וייצר מטען באמצעות גליל ששימש כטיל לצורך ירי גז מדמיע. לתוך המטען הכניס אבק שריפה, כדורי M-16 שגנב מהבסיס ומספר ברגים ואומים ממתכת.

השופט אמנון כהן החליט להרשיע את הנאשם בשתי עבירות של גניבה בידי עובד הציבור, שתי עבירות של ייצור וסחר בנשק ועבירה של סחר בנשק, ארבע עבירות של מרמה והפרת אמונים ועבירה של החזקת נשק. 

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק