האחים קורידו: "איננו שולטים בעצמנו, עזרו לנו"

כמו פצצה מתקתקת חיים בקרבנו שניים מהפדופילים המסוכנים ביותר בישראל – אורן ושלומי קורידו. בעשור האחרון הם נכנסו ויצאו מבתי הסוהר לאחר שהורשעו בעבירות מין קשות בילדים. כבר לפני שנים השתכנעו האחים לעבור טיפול שירסן אותם, אלא שלטענתם המדינה לא עוזרת להם. השבוע הם מודים: אנחנו חולים ולא שולטים בעצמנו

"אתה איש מסוכן?", אנחנו שואלים את אורן קורידו. "אני חושב שכן", הוא משיב לנו ומוסיף שהוא מבין את אותם אנשים שמכנים אותו ואת אחיו, שלומי, "מפלצת". "זו מין תחושה בגוף, כאילו שהגוף מתמלא חום מהרגליים ועד לראש", הוא מנסה להסביר את תחושותיו רגע לפני תקיפת הקטינים. "אני אומר לעצמי שאני חייב להיות עם הילד הזה ולא יעזור כלום", הוא ממשיך בראיון בלעדי ל"אולפן שישי".

אורן קורידו הורשע בעבר שלוש פעמים במעשים מגונים ובמעשי סדום בכוח בקטינים. עכשיו הוא ממתין לגזר הדין לאחר שבביתו נתפסו חומרי פורנוגרפיית ילדים. "אחרי שאני מבצע בהם את זממי, אני אומר לעצמי: 'למה עשיתי את זה? למה עשיתי את זה?'. ואני ממשיך עוד לעשות את זה. כל הזמן". אולי זה רק יד המקרה, אבל לראיון הוא הגיע בחולצה עליה מתנוסס הכיתוב "אחים". האחים קורידו. אורן ישב בכלא שש שנים בגין מעשים מגונים שביצע בשישה קטינים. "אני בוחר אותם באופן אקראי", הוא אומר לנו.

לא אובחנו כחולי נפש

אחיו שלומי, מבין גם הוא את הפחד של האנשים מהשניים. "אני מבין את הפחד, אבל אין להם מה לפחד", הוא מנסה להסביר למצלמות. "אני לא פוגע באף אחד". הוא גדול מאורן בשנה, מתגורר בחיפה ומסתובב חופשי. השניים נחשבים לפדופילים הכי מוכרים בישראל, וחשוב לומר שלמרות שהשפה שלהם
לעתים מוגבלת, עצורה ודלה, הם לא אובחנו כחולי נפש או כאנשים עם פיגור.

רשימת הקורבנות שתקפו מלאה בשמות של נערים שחייהם נהרסו. אבל בסוף הסיפור הזה תגלו אולי גם משהו עלינו, על החברה הישראלית שוויתרה עליהם והפקירה את הילדים של כולנו.

שר הרווחה הודיע הערב בתום שידור הכתבה: "ביום ראשון יוצע טיפול מיידי לאחים אורן ושלומי קורידו. אבדוק מיידית את האפשרות להקדים את הקמת מוסדות הטיפול
בעברייני מין".

ממשרד הרווחה נמסר בתגובה: "אנו מפעילים ומתקצבים מרכז יום לטיפול בעברייני מין. המשרד נערך להקמת מסגרות שיקומיות טיפוליות, שעל פי החוק יופעלו רק החל מיולי 2013. אורן קורידו שוהה במסגרת של משרד הרווחה באגף נעול עפ"י החלטת בית המשפט, והוא יתחיל בתהליך הטיפול שהותאם לו במימון המשרד".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "אנו מודעים לכך שיש צורך בשיפור הסיוע השיקומי לעברייני מין, ובשל כך חוקק לאחרונה בכנסת חוק בעניין זה, שייכנס לתוקף בעוד כשנה וחצי. רק לאחר כניסת החוק לתוקף יועברו תקציבים בעניין למשרדי הרווחה והבריאות".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק