סנגורו החדש של קצב הציג "ראיות חדשות לטובתו"

עו"ד יורם שפטל, סניגורו החדש של הנשיא שהורשע באונס ונשלח לכלא, הציג היום סרטון ותמונה המפריכים לטענתו את קביעת בית המשפט כי קצב שיקר. "נהפוך עולמות כדי להציג את הראיות בבית המשפט", אמר שפטל, "קצב הוא קורבן עלילה". עם זאת, כלל לא ברור האם יתירו השופטים להגיש את הממצאים לבחינה מחודשת בתיק

האם מערכת המשפט עומדת בפני טלטלה? עו"ד יורם שפטל, סניגורו החדש של הנשיא לשעבר משה קצב שהורשע בשני מעשי אונס ובשורה של עבירות מין, הציג בצהריים סרטון וידאו ותמונה שלטענתו, יש בכוחם להביא לזיכויו של מרשו לפחות באחת העבירות שבהן הורשע. את מסיבת העיתונאים הדרמטית העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

עו"ד שפטל הגיש בצהריים בקשה לבית המשפט להגשת ראיות נוספות לדיון נוסף בעניינו של קצב, המצריכות לטענתו את פתיחת ההליך המשפטי מחדש. שפטל טוען כי בזמן האונס לכאורה של א' ממשרד התיירות, קצב בכלל החזיר את אמו מאירוע של העדה הפרסית. באחת מהתמונות שהוצגה נראית אמו של קצב באירוע – דבר שלטענתו של שפטל מפריך את הגרסה של א', לפיה היא נסעה בתום האירוע עם קצב ללשכתו בתל אביב במכוניתו.

"ראיה אחת היא צילומים שתיעדו בזמן אמת את האירוע של יהדות אירן בפארק הלאומי ברמת גן ב-19 באפריל 1998, שבה רואים שכאשר משה קצב מסתובב בתוך הקהל, הוא נמצא תחת אבטחה צמודה", הסביר שפטל.

באשר להשפעת הממצאים על אופי הכרעת הדין בפרשה, הסביר עו"ד שפטל כי "בית המשפט קבע שהנשיא השמיני שקרן כיוון שנתפס בשקריו בנושא האבטחה הצמודה שהייתה לו באירוע".

"קצב רואה עצמו קורבן לעלילה - ובצדק"

בכך, לטענת שפטל, מוכיחה הראיה שהציג כי קצב לא שיקר בטענות שהציג בסוגיית האבטחה ויש ביכולתה להפריך את הקביעה שלפיה הוא "שקרן". שפטל אמר כי בימים הקרובים יבקש להציג לבית המשפט את קטע הווידאו, בתקווה שהדבר יתרום לניסיונו של הנשיא לשעבר להביא לדיון חדש בפרשה.  

נושא שני שבית המשפט קבע לגביו שקצב שיקר, הוא שהנשיא לשעבר הגיע לאירוע עם אמו, לדברי שפטל. תמונה שהציג הסניגור מתוך האירוע שעליו דובר, מוכיחה את טענתו שאמו של קצב הייתה עמו במקום ויצאה מהפארק עמו במכוניתו, מבלי שא' ממשרד התיירות הייתה במכונית."התמונה יוצרת ראיה חותכת לכך שאימו הייתה בפארק ועזבה יחד איתו את המקום", אמר עו"ד שפטל. "התמונה מפריכה את הטענה בגזר הדין שבעקבותיה הוא הוגדר 'שקרן'".  

"קצב רואה את עצמו ובצדק כקורבן לעלילה. לא נרפה, לא נרים ידיים ונמשיך לחפש ראיות חדשות שיוכיחו כי מדובר בכלי ריק", הוסיף עו"ד שפטל בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "נעשה כל שביכולתנו בעולם כדי להביא איכונים כדי להוכיח את חפותו ואנו נהפוך עולמות כדי להציג אותם בבית המשפט".

בנו של הנשיא לשעבר, אריאל קצב, הצטרף למסיבת העיתונאים ואמר: "אני זה שלקח את אבא שלי, נשיא המדינה החף מפשע, לבית הכלא לפני 79 ימים. נשבעתי בו ביום כשחזרתי הביתה, שלא אשקוט ולא אנוח עד שאחשוף את האמת".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק