צפו: שוד באיומי אקדח בחנות בצפון

לפני חצי שנה הגיע חוסיין א-דין אבו חוסיין למרכול בעתלית ואיים לירות בנער ובחברו שעבדו במקום. עדשות מצלמות האבטחה קלטו את מעשיו ואת המרדף שהתנהל אחריו כשנמלט מהמקום - עד שנתפס. אתמול הוא נידון ל-4 שנים בכלא. צפו בתיעוד הבלעדי

ארבע שנות מאסר בלבד - זה עונש שבחר בית המשפט המחוזי לגזור על עימאד א-דין אבו חוסיין, צעיר בן 25 מבקה אל-גרבייה, שהורשע בשוד מזוין בנסיבות מחמירות שביצע לפני חצי שנה בעתלית. מצלמות האבטחה במרכול מקומי תיעדו את אבו חוסיין בעודו מאיים באקדח דרוך על נער שעבד במקום ואחר כך שודד ממנו 11 אלף שקלים. התיעוד הגיע לידי חדשות 2 באינטרנט.

לקראת ביצוע השוד, הגיע אבו חוסיין למרכול רכוב על גבי אופנוע יחד עם שותף שעד היום טרם נתפס. במקום עבדו באותה העת שני קטינים, שנחרדו כשהשודד נכנס אל מקום עבודתם ודרש מהם למסור להם את הכסף שבקופה - בעודו מניף אקדח טעון בכדור.

בין הנערים לבין השודד התפתחו חילופי דברים, שבשיאם התקרב אבו חוסיין אל אחד העובדים ואיים לירות בו אם לא ייענה לדרישותיו. הנער המבוהל נאלץ למלא אחר הוראותיו ומסר, פרט לכסף, עוד כמה פריטים שהוצעו למכירה במקום. מיד אחר כך החל השודד לעשות דרכו אל מחוץ למבנה.

"שלפתי אקדח ופתחתי במרדף"

לפני שהספיק אבו חוסיין לצאת מהמקום, הגיע לזירה פקד ליאור כהן ממשטרת עתלית. "הגעתי אחרי ששמעתי את אחת העובדות שהצליחה להימלט מהדלת האחורית צועקת שבמקום מתרחש שוד", הוא סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "הבנתי שמדובר באירוע חריג. שלפתי אקדח ופתחתי במרדף אחרי השודד, תפסתי אותו - והזעקתי כוחות".

בהתייחסו לעונש הקל שנגזר על אבו חוסיין אמר כהן: "בית המשפט אמר את דברו ואני מכבד את ההחלטה". את השודד ייצגה במשפט עורכת הדין דורית מנו-שובל ממשרד עורכי הדין יאיר רגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת