ביהמ"ש הרשיע שני נערים שהכו חסר בית למוות

ביהמ"ש המחוזי בירושלים הרשיע בגרימת מוות ברשלנות את שני הנערים שתקפו קשיש חסר בית באכזריות - בגלל סיגריה. מצלמות האבטחה תיעדו אותם מכים אותו ללא רחמים ומותירים אותו להתבוסס בדמו. מאוחר יותר נקבע מותו בביה"ח

משפטם של שני הנערים שתקפו קשיש חסר בית למוות הגיע היום לסיומו בבית המשפט המחוזי בירושלים. בית המשפט קבע שהנערים, שהיו אז בני 14-15, הכו למוות את חסר בית כבן 60 באמצעות קרש עץ והרשיע אותם בגרימת מוות ברשלנות. בהמשך ייערך תסקיר מבחן לקביעת גזר דינם, כשהעונש המרבי על העבירה עומד על שלוש שנים.

"אנחנו מרוצים מהחלטת בית המשפט ומצרים על התוצאה הטרגית של האירוע", אמר עורך דינו של אחד הנאשמים רפאל פריג'. "בית המשפט בחן את הראיות וקבע שהנאשם שלי לא הרג ולא צפה שכתוצאה מהאירוע ימות אותו האדם, והוא כמובן מצטער על זה. אני מקווה שהעונש לא יגיע לעונש מאסר. הנאשם שלי יצא לחגוג את יום הולדתו ושתה וודקה בפעם הראשונה בחייו, יש כאן גם מסר חינוכי להורים, שישמרו על הילדים שלהם שלא ישתו אלכוהול".

התקיפה האכזרית, שבמהלכה הותירו השניים את האיש להתבוסס בדמו ונמלטו מהמקום, זכתה לכינוי "התפוז המכני" על ידי גורמים המעורבים בחקירה.

השניים, בני מיעוטים תושבי צפון הבירה, תקפו לפני כשנה וחצי את הקורבן בכיכר החתולות בעיר במהלך ויכוח, לאחר שזה סירב לקנות להם סיגריות. הנערים גרמו למותקף חבלות קשות והשאירו אותו לשכב על הרצפה כשהוא מתבוסס בדמו. רק לאחר דקות ארוכות הבחינו בו מספר עוברי אורח והזעיקו צוות רפואי. הפצוע, שסבל משטפי דם בראשו, פונה לבית החולים הדסה עין כרם בבירה ללא הכרה.

תחילה הוגדר מצבו בינוני ולא נשקפה סכנה לחייו, אך כאשר הוא הגיע לבית החולים הוחמר מצבו והוא מת מוות מוחי. ימים לאחר מכן מת מפצעיו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק