ביניש: "מתנצלת על עוגמת הנפש שנגרמה לסולברג"

במשכן נשיאי ישראל נערך הבוקר טקס השבעת השופטים נעם סולברג וצבי זילברטל לשופטי בית המשפט העליון. הנשיאה ביניש, שתסיים בשבוע הבא את תפקידה, אמרה שהיא "מתנצלת על עוגמת הנפש שנגרמה לסולברג" והכחישה שהשופט זילברטל מקורב אליה. הנשיא פרס: "למשפט בישראל תפקיד מכריע"

במשכן נשיאי ישראל התקיים היום טקס השבעתם לעליון של שני שופטים חדשים - נעם סולברג וצבי זילברטל. בנאומה אמרה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש כי היא "מתנצלת על עוגמת הנפש שנגרמה לסולברג".

בנוסף, הכחישה ביניש את הפרסומים לפיהם השופט זילברטל נחשב למקורבה. "נקרתה בפניי ההזדמנות להפריך חלק מהסיפורים שקדמו למינויים לעליון", הדגישה ביניש. "נאמר שהשופט זילברטל הוא מקורבי, ואני אשמח אם יהיה כך בעתיד - נכון להיום, כולם היו בניי".

ביניש, שתפרוש מכהונתה בשבוע הבא בתום שש שנים כנשיאת העליון, הוסיפה כי "לאחר שנים רבות בהן באתי ויצאתי בטקסי השבעה, אנו מקיימים את הטקס האחרון בו אני מציגה בפני הנשיא את השופטים המתמנים".

השופט הנבחר זילברטל אמר בדבריו כי "ביניש היא מנהיגה אמיצה ונאורה שניווטה בבטחה את הרשות השופטת".

הנשיא פרס התייחס גם הוא למערכת המשפט בישראל ואמר כי "למשפט בישראל תפקיד מכריע בלכידותה ובצדקתה של החברה הישראלית". עוד הוסיף כי "תפקידנו להגן על מערכת המשפט ועצמאותה על מנת שתוכל להמשיך לעשות את מלאכתה נאמנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת