המטפל בעירום הורשע באונס

רוני אליהו, שהציג עצמו כמטפל אלטרנטיבי והונה מטופלים ותלמידים, הורשע היום בשני מעשי אונס ובביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום במטופליו. לאחר שגבה מאות אלפי שקלים ממטופלים ומתלמידים שאותם לימד את מה שכינה "שיטת רוני אליהו", קבע בית המשפט: מדובר בשרלטן

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום את רוני אליהו, שעמד בראש מכללה אלטרנטיבית בתל אביב, ב-23 סעיפי אישום - שכוללים בין היתר שני מקרי אונס, ביצוע מעשים מגונים, מעשי סדום, עושק וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בנוסף הוא הורשע שהונה ועשק גם את תלמידיו, אותם ביקש ללמד בשיטה - שאותה כינה "שיטת רוני אליהו".

אליהו נעצר בשנת 2004, בעקבות תלונה שהגישו נגדו מספר מטופלים שלו, חלקם חולים סופניים. לדבריהם, גבה מהם מאות אלפי שקלים בתמורה לכך שירפא אותם ממחלות סופניות וכרוניות. בפרסום מטעמו, הבטיח אליהו כי הוא יכול לרפא כל אדם מכל מחלה בזכות השיטה שהמציא. "הצוות שלי ואני מרפאים ריפוי מוחלט, כל אדם מכל מחלה'. רוני אליהו הוא התקווה הגדולה של חולי שיתוק מוחין, אפילפסיה, סוכרת, סוכרת נעורים ומחלות כרוניות שונות. עשרות תינוקות, ילדים ומבוגרים, אשר סבלו ממחלות שהוגדרו כחשוכות מרפא, נרפאו לחלוטין לאחר שטופלו בשיטה לרפואה שלימה אותה פיתח רוני אליהו", לשון הפרסום.

על פי השיטה שהמציא, נהג אליהו לעסות את מטופליו בעירום תוך שימוש בשמן שקדים, באופן שירפא אותם לדבריו מתחלואותיהם. בתום המשפט שהתנהל נגדו, הורשע אליהו שנהג לגעת בקורבנותיו באופן שאינו הולם שיטת טיפול כלשהי. אחת המטופלות העידה שהגיעה אליו לטיפול, שבמהלכו החדיר אליהו את אצבעותיו לאיבר מינה בשתי הזדמנויות וללא הסכמתה. כשנשאלה אם זה מעורר אותה, קמה בסערה ועזבה את החדר. מכתב האישום נגדו עולה שאליהו אף גבה מאותה מטופלת 500 שקלים עבור "הטיפול".

השופט אורי שהם אמר בהחלטתו כי "פעילותו של הנאשם כוונה כולה כדי להונות את לקוחותיו ולנטוע בהם מצג שווא". עוד הוסיף השופט בהחלטתו על התרשמותו "השלילית ממהימנותו של הנאשם. על פי עדויות מומחים, אין כל בסיס רפואי לשיטת הריפוי של הנאשם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת