מסתערב לשעבר הורשע במעשה מגונה בקטינה בת 15

שנת מאסר בפועל ופיצוי נגזרו על שמעון אלבז, שוטר לשעבר ששירת בימ"מ וביחידת המסתערבים - לאחר שתקף נערה בת 15 בחוף הים באשדוד לפני ארבע שנים. "הוא נגע באיבריה המוצנעים ונישק אותה למרות שהתנגדה וביקשה לשוב לביתה", לשון כתב האישום, "הוא עסוק בצרכיו ומתקשה להבדיל בין טוב לרע ביחסים בין-מיניים"

מאסר למסתערב ואיש ימ"מ לשעבר. למצולם אין (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום שנת מאסר בפועל וקנס של 20 אלף שקלים על שמעון אלבז, שוטר לשעבר במשטרת ישראל ששירת בין השאר בימ"מ וביחידת המסתערבים, שהורשע בעבר בביצוע מעשה מגונה בנערה בת 15.

את המעשה ביצע אלבז עוד בהיותו שוטר. מכתב האישום עולה כי בשנת 2008 פגש את הנערה והציע להסיעה לביתה. בת ה-15 הסכימה, נכנסה לרכבו, ואז נסע אלבז לחוף הים באשדוד שם נגע בגופה, באיבריה המוצנעים ובנוסף נישק אותה בחלקי גוף שונים. כל זאת, על אף שהמתלוננת אמרה לאלבז כי היא מבקשת להגיע לביתה.

לאורך כל ההליך המשפטי נגדו, הכחיש אלבז, אב לשניים, את המעשים. "הנאשם לא לקח אחריות על מעשיו והפיל את האחריות על המתלוננת", לשון גזר הדין, "הנאשם מרוכז בצרכיו האישיים ומתקשה להבדיל בין טוב לרע - בעיקר ביחסים בין מיניים", כך נכתב בתסקיר שירות המבחן לגביו.

"מעשים כמו אלה, שבוצעו על ידי איש מרות, פוגעים באמון הציבור במשטרה וברשויות אכיפת החוק. מכאן, גם אם אכן כתוצאה מביצוע העבירה נקטעו קריירה ושירות רב שנים במשטרה כתוצאה מפיטורי הנאשם מן המשטרה, הרי שדבר זה רובץ לפתחו של הנאשם אשר ביצע העבירות החמורות למרות תפקידו ומעמדו", כך נכתב בגזר הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת