נסגר התיק נגד מקורבו של משה קצב

הפרקליטות הודיעה הערב כי תסגור את תיק החקירה נגד אורי יואלי, מקורבו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס. יואלי הכין לבקשת קצב מסמך שנועד לפייס את המתלוננת א' שנאנסה, והקליט שיחות איתה ללא ידיעתה שנערכו בצורה מניפולטיבית. בפרקליטות קבעו כי מעשיו חמורים, אך חלה עליהם התיישנות

הפרקליטות הודיעה היום לאורי יואלי, מקורבו של הנשיא לשעבר משה קצב, על החלטתה שלא לנקוט בהליכים פליליים נגדו בגין חלקו בפרשת קצב. בפסיקת בית המשפט המחוזי נקבע לגביו כי הוא היה איש סודו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס, שפעל עבורו במשימות שונות שתכליתן הבטחת שתיקתן של המתלוננות - אך ללא משמעות פלילית. ההסכם בין הנאנסת א' לבין יואלי פורסם לראשונה בחדשות 2.

עם סיום המשפט ושליחתו של קצב למאסר, התקיימה בפרקליטות המדינה ישיבה שמסגרתה נידונה השאלה האם יש מקום להוסיף ולחקור את פעולותיו של יואלי. מדובר בשתי פעולות עיקריות בעניינה של המתלוננת שנאנסה, המכונה "א' ממשרד התיירות", כפי שנקבעו בבית המשפט המחוזי.

יואלי הוא שהכין את "מסמך ההבנות", בניסיון להבטיח עזיבה שקטה של המתלוננת לאחר פיטוריה ממשרד התיירות. הפעולה השנייה היא שיואלי הקליט, במספר מקרים שאינו ידוע, את שיחותיו הטלפוניות עם א', בלי ידיעתה. שיחות אלה נחתכו וקובצו לאסופת קטעי-שיחות, מהן עולה תמונה חלקית ומשובשת של הקשר דבריה של א' בנוגע לעבודה אפשרית שלה בבית הנשיא.

התיק נסגר עקב התיישנות

בדיון שנערך בפרקליטות הוחלט כי המעשים הם אכן עבירה על החוק, אך מאחר והם נעשו בשנת 1999 חל עליהם חוק ההתיישנות. בעניין העריכה המניפולטיבי של ההקלטות, הוחלט כי קיים קושי ראייתי בתיק המעורר חשש שהתיק לא יעמוד במבחן בית המשפט. הוחלט לא לקיים חקירה נוספת בעניינו.

במהדורה המרכזית של חדשות 2 פורסם בשנה שעברה בפרסום ראשון ההסכם שחתם אורי יואלי עם המתלוננת א' ממשרד התיירות, בית המשפט התיר לפרסם את הההסכם לבקשת חדשות 2. המסמך הראה שקצב פחד ממה שא' יודעת, ולכן שלח קצב את יואלי לפייס את א'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת