6 חודשי מאסר נגזרו על שוטר לשעבר שהורשע בהחזקת חומר פדופילי

שישה חודשי מאסר וקנס של 5,000 שקלים נגזרו על יוגב אלימלך בן ה-42, לשעבר שוטר במשטרת ישראל, שהורשע בהחזקת חומר פדופילי של קטינים המקיימים יחסי מין. השופט דחה את בקשתו של הנאשם לביטול הרשעתו

מאסר לשוטר שהחזיק חומר פדופילי. אילוסטרצ (חדשות 2)

בית משפט השלום בחיפה גזר עונש של שישה חודשי מאסר בפועל וקנס על סך 5,000 שקלים, על יוגב אלימלך בן ה-42 מנהריה, לשעבר שוטר במשטרת ישראל שהורשע בביצוע מספר עבירות של החזקת פרסומי תועבה של קטינים המקיימים יחסי מין. השופט דחה את בקשתו של אלימלך לביטול הרשעתו.

אלימלך שכיהן במשך 17 שנים כשוטר במשטרת ישראל, פוטר מתפקידו שלאחר שהורשע בעבירת אלימות, וכעת הוא משמש חוקר פרטי. על פי האישום שהוגש נגד אלימלך בשנת 2008, בין השנים 2007-2008 הוא שמר והחזיק במחשבו עשרות סרטים שהציגו דמויות של קטינים בעירום המקיימים יחסי מין, אותם אסף ממקורות שונים ברשת.

השופט זאיד פלאח ציין בגזר הדין כי לפי מיטב הבנתו, אלימלך לקח אחריות מלאה על מעשיו, והבטיח שמעשים מהסוג שביצע לא יישנו בעתיד. הוא התרשם שהנאשם למד את הלקח ממעשיו, וקיבל את חרטתו כדברי אמת.

השופט הוסיף כי העבירה בה הורשע הנאשם הינה עבירה מסוג עוון, ולא מסוג פשע. בהחלטתו ציין השופט כי "אין להקל ראש בעבירות כאלה, שהרי החזקת חומר פדופילי משמעותו עידוד תעשייה בזויה מעין זו, המנצלת את תום ליבם של קטינים, לצורך צילומים פדופילים, וכל זאת במטרת רווח למארגנים, תוך רמיסת זכויות הילדים".

על אף בקשתו של השוטר לשעבר לבטל את הרשעתו, קבע השופט כי לא התקיימו בעניינו דרישות המאפשרות את ביטול הרשעתו, ועל כן ההרשעה נותרה על כנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת