השוטר שירה בפורץ ישתחרר באפריל

עונשו של השוטר לשעבר שחר מזרחי, שנשלח למאסר לאחר שירה למוות בפורץ רכב, קוצר היום. ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה לקצר את עונשו בשליש וכעת הוא צפוי להשתחרר בעוד כחודשיים

ועדת השחרורים בעניינו של השוטר שחר מזרחי התכנסה הבוקר בכלא מגידו כדי לדון בהמשך ריצוי העונש של השוטר לשעבר שחר מזרחי, שירה למוות בפורץ רכב. בעקבות החלטתם לקצר שליש מעונשו, הוא צפוי להשתחרר בעוד כחודשיים.

במקביל לפנייה לוועדת השחרורים, השוטר לשעבר פנה לנשיא שמעון פרס בבקשה שיחון אותו, אך הוא טרם השיב לבקשה. עם החלטת ועדת השחרורים יוקפא ההליך מול נשיא המדינה, כיוון שמאפריל הקרוב יהפוך מזרחי לאדם חופשי.

בשנת 2006 ירה מזרחי במחמוד גנאים בן ה-24, בזמן שניסה לגנוב רכב, והרג אותו. המשטרה טענה בזמנו כי הירי בוצע מתוך הגנה עצמית, אולם על סמך עדותו של בן דודו של גנאים, הכריע בית המשפט כי השוטר לא פעל כשורה, ושלח אותו ל-15 חודשי מאסר. ערעורו של מזרחי על העונש נדחה, ועונשו אף הוכפל ל-30 חודשי מאסר. מזרחי התפטר מהמשטרה לאחר קבלת גזר דינו.

יו"ר ארגון מוסאווה ג'עפר פרח ועו"ד עמי הולנדר פנו אמש "ד סימונה בן חיים לוי מפרקליטות מחוז צפון ודרשו למנוע את השחרור המוקדם. פרח אמר כי הוא חושב שהנשיא מעכב את מתן החנינה עד להחלטת ועדת השחרורים מחר. "הוועדה צפויה לשחרר אותו. מבחינה משפטית אין סיבה למנוע את התהליך", אומר פרח, אך קרא לוועדת השחרורים שלא לאשר את השחרור המוקדם.

גם משפחתו של גנאיים התנגדה כצפוי לשחרור. "נשקול כל אופציה לגבי כל החלטה שתינתן בוועדת השחרורים", נמסר אמש מהמשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת