11 שנות מאסר לאב שהכה נער למוות שיצא עם בתו החורגת

ולדימיר גוטלייב, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגת אריק רפאילוב ז"ל בן ה-16, הכה את הנער לאחר שבתו החורגת שבה מאוחר מבילוי עמו במאי 2010. בנוסף לעונש המאסר, ישלם גוטלייב פיצוי של 20 אלף שקל למשפחתו של הנער

גוטלייב בשחזור. בתמונה הקטנה: אריק רפאיל (חדשות 2)

גזר דינו של ולדימיר גוטלייב ניתן הבוקר בית המשפט המחוזי בבאר שבע. הסיפור שהחל בתסכול של אב שבתו חזרה מאוחר הביתה, הסתיים בהריגה של נער בן 16 במכות, ובעונש של 11 שנות מאסר.

גוטלייב, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגת הנער אריק רפאילוב ז"ל ובעבירות נוספות, ישלם פיצוי למשפחתו של הנער בסך 20,000 שקל. בנוסף גזר עליו בית המשפט קנס של 3,000 שקל.

במסגרת כתב האישום שהוגש נגד גוטלייב במאי 2010, הוא הורשע בעבירות של הריגה, הדחה בחקירה ואיומים. לקראת סיום פרשת התביעה הסתבר, כי לא ניתן יהיה להוכיח מעבר לכל ספק סביר את העובדה שהחבלות בראשו של המנוח נגרמו על ידי הנאשם בצורה ישירה בהכרח, ולכן הוחלט להרשיע אותו בהריגה ולא ברצח.

במסגרת ההסדר הודה גוטלייב בכתב אישום מתוקן, ממנו עולה כי הכה את הנער בן ה-16 בראשו מלפנים, וגרם לנפילתו אחורנית. במהלך האירוע, וכתוצאה ממעשיו של גוטלייב נגרמו לנער שני שברים בראשו, בדרך שאינה ידועה במדויק. גרימת מותו של רפאילוב יוחסה לגוטלייב, הן בשל החבלות שגרם לנער בראשו, והן בשל ההשתהות הממושכת בהזעקת עזרה רפואית.

הסדר הטיעון נערך על דעת משפחתו של הנער, שעודכנו בהתפתחויות שחלו במהלך שמיעת הראיות ובהשלכות האפשריות של התפתחויות אלו בהכרעת הדין.

כזכור אריק רפאילוב הוכה למוות על ידי אביה החורג של חברתו, לאחר שהחזיר אותה באיחור לביתה ממדורת ל"ג בעומר. על פי החשד, אביה החורג של הנערה התרגז על השעה המאוחרת שבה חזרה הנערה לביתה והוציא את תסכולו על אריק במכות. כתוצאה מהמכה, רפאילוב איבד את ההכרה ומת מאוחר יותר בבית החולים.

לאחר שהבחינו ההורים כי רפאילוב איבד את הכרתו, מיהרו בני המשפחה והעבירו אותו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם הוגדר מצבו אנוש ואובחן כי הוא סובל מפגיעת ראש חמורה. לאחר מספר שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת