צפו: שחזור דקירתו למוות של רועי ברינג ז"ל באולם החתונות

לבקשת חדשות 2, התיר בית המשפט המחוזי בתל אביב לפרסום את שחזור דקירתו למוות של רועי ברינג ז"ל, באולם חתונות בפ"ת לפני כשנתיים. אביב בן בסט, שהורשע בהריגתו ונשלח ל-15 שנות מאסר, מסביר בתיעוד את השתלשלות האירועים באותו ערב, מתחילת הקטטה שהתפתחה ועד שרץ למטבח להביא סכין וביצע את הדקירה הקטלנית

בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר לפרסם את שחזור האירוע בו נדקר למוות רועי ברינג ז"ל על ידי אביב בן-בסט באולם אירועים בפתח תקווה לפני כשנתיים - זאת לבקשת חדשות 2, באמצעות עורכי הדין ברק בר שלום והדס סימן-טוב, ואמצעי תקשורת נוספים.

זה קרה בינואר 2010, באולם האירועים "דל וינו" בפתח תקווה. במהלך חתונה שנערכה במקום, סטר אחד האורחים לאורח אחר בשל ויכוח שפרץ ביניהם. קבוצת החוגגים, ששתו לא מעט אלכוהול, יצאו מהאולם כדי להמשיך בקטטה בחניון גן האירועים.

ברינג, שהאולם שייך למשפחתו ושימש כמנהל האירועים של המקום, הכיר את הניצים שהתגוררו בשכונתו בפתח תקווה, התערב בקטטה ואמר להם: "תפסיקו, אתם עושים בושות". אחד המשתתפיפ בקטטה, אביב בן בסט רץ לתוך אולם האירועים, נטל מהמטבח סכין ארוך, החביא אותו מאחורי גבו, רץ שוב החוצה ודקר את ברינג שתי דקירות בפלג גופו העליון. את מהלך האירועים הוא תיאר בפירוט בשחזור, וטען כי אמנם רק הוא דקר, אך רבים לקחו חלק בקטטה.

במהלך השחזור, מתאר בן בסט בפני החוקרים את הוויכוח שקדם למעשה, ומספר כיצד שלף סכין כשברינג הסתובב אליו, דקר אותו, ולאחר מכן זרק את הסכין בשדה סמוך.

"אני באותו רגע חשבתי גם שיש עליו סכין", מסביר בן בסט. "שמעתי אותו אומר שיביאו לו סכין. באותו הרגע שלפתי את הסכין... כשהוא התקדם עוד נתתי לו דקירה לפה. ובינתיים איך שדקרתי אותו כבר מאחורה כבר עוד פעם התחילו לריב איתו. באו מאחוריו, תפסו אותו ועוד פעם מכות, לא יודע אם ראו", הוא מוסיף.

"איציק וקובי וכל האנשים שהיו פה, בדיוק כשנתתי את הדקירה הוא עשה ככה, ותפסו אותו וישר התחילו עוד פעם להרביץ לו, תפסו אותו מהיד מאחורה או משהו ועוד פעם התחילו להרביץ לו", משחזר בן בסט. "אני ישר הלכתי מפה ורצתי לשמה, רצתי עד.. אני לבד, והם שם עסוקים בלהמשיך להרביץ לו, הלכתי עד לפה בערך משהו כזה, תפסתי את הסכין והעפתי אותה".

"הרגשתי מאויים, הגנתי על עצמי"

אביב בן בסט, תושב פתח תקווה שהיה אז בן 20, הגיע לאולם כאורח בחתונה. בחקירתו סיפר כי במהלך הקטטה שהתפתחה בין קבוצת החוגגים הוא רץ לתוך אולם האירועים, נטל מהמטבח סכין ארוך, החביא אותו מאחורי גבו, רץ החוצה ודקר את ברינג שתי דקירות בפלג גופו העליון. את מהלך האירועים הוא תיאר בפירוט בשחזור, וטען כי אמנם רק הוא דקר, אך רבים לקחו חלק בקטטה.לאחר חקירה ממושכת של בן בסט, הוא טען כי במהלך הקטטה חש מאוים לאור ממדי גופו הצנום ורצה להגן על עצמו. השחזור נתבצע בסיום חקירתו של בן בסט, כשבמהלך החקירה אותרו ונתפסו בגדיו המגואלים בדם הקורבן.

במאי בשנה שעברה נגזרו על בן בסט 15 שנות מאסר בפועל ועוד שלוש שנות מאסר על תנאי לאחר שהודה, במסגרת עסקת טיעון, בהריגתו של ברינג. בעת המעשה, ברינג היה אב לפעוט בן שנתיים ולתינוק שנולד רק שבועיים קודם לכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת