קנס ליו"ר ועד הרכבת: 10,000 שקל

בתום יום דיונים סוער, קנסה שופטת ביה"ד לעבודה את אדרעי ושני חברי ועד נוספים ב-10,000 ש"ח לאחד, ובקנס נוסף על כל שעת הפרה של הצו: "הם גרמו לרכבת 'לרדת מהפסים'". למרות ההחלטה - הרכבות היוצאות מלוד נחסמו

מחיר השביתה: קנס כבד הוטל על ועד עובדי הרכבת לאחר השיבושים שאירעו בימים האחרונים בתנועת הרכבות. שלושה מבכירי הוועד נקנסו ב-10,000 שקלים כל אחד. בנוסף, על כל שעת הפרה של צו בית הדין הם יאלצו לשלם קנס נוסף.

שופטת בית הדין האזורי לעבודה אפרת לקסר, תקפה בחריפות את התנהגות נציגי ועד העובדים. בהחלטתה ציינה כי נציגי הוועד, בהם היו"ר גילה אדרעי, "נהגו בהפקרות כאשר הפרו בבוטות החלטות של בית הדין, ובכך גרמו להתרופפות מוחלטת של יחסי עבודה בין הצדדים ולירידה של הרכבת מן 'הפסים', כך שאיננה יכולה לשרת עוד את ציבור הנוסעים".

"בית הדין אינו יכול להשלים את התנהלות שכזו של חברי ועד עובדים ארצי, המפרים במצח נחושה החלטות שיפוטיות. חרם התנהלותם הנפסדת של המשיבים שמרה המבקשת על איפוק בבקשתה בנושא שיעור הקנסות שיש להטיל על המשיבים", הדגישה השופטת.

הרכבות שבו לפעול באופן חלקי (חדשות 2)

1,000-2,500 שקלים לשעת הפרה

השופטת לקסר, החליטה לקנוס את היו"ר גילה אדרעי, יו"ר ועד העובדים באזור הדרום משה אוליאל ויו"ר ועד העובדים בצפון שי טל, בסכום של 1,000 שקלים בגין כל שעת הפרה של שלושת צווי בית הדין. בנוסף הדגישה השופטת, כי אם העובדים ימשיכו להפר גם מחר את החלטת בית הדין, יגדל הקנס המוטל על המשיבים ל-2,500 שקלים לשעה.

בנוסף, הוטלו על השלושה קנס של 10,000 שקלים כל אחד, שאותם עליהם לשלם תוך 30 יום, זאת בגין ביזיון בית המשפט. ארבעה מנציגי הוועד חויבו לשלם יחד 15 אלף שקל הוצאות משפט.

הדיון סביב שביתת עובדי הרכבת הופרע מספר פעמים בעקבות התנהלות ועד העובדים ובראשם יו"ר ועד עובדי הרכבת. שופטת בית הדין האזורי לעבודה הוציאה מחדר הדיונים את יו"ר ועד הרכבת גילה אדרעי, לאחר שהתפרצה לדברי אנשי ההנהלה. כעבור זמן קצר התירו לה לשוב לדיון.

מוקדם יותר נקטע הדיון בו לקחו חלק מחברי הוועד והנהלת הרכבת לאחר שאדרעי הפריעה לנציגי ההנהלה לדבר. בשלב מסויים החליטה השופטת להוציא את יו"ר הוועד מחדר הדיונים - ואחריה עזבו יתר נציגי הוועד. לאחר זמן קצר שבו אנשי הוועד. השופטת ציינה במהלך הדיון, כי תשובותיה של אדרעי בנוגע להשבתת תנועת הרכבות לא הניחו את דעתה.

חוזרים לשגרה - לפחות באופן חלקי

לאחר יום של תסכול וזעם בקרב נוסעי הרכבת הודיעה הנהלת רכבת ישראל כי במהלך השעה הקרובה תחודש תנועת הרכבות בשני הכיוונים בקווים: נהריה-חיפה-מודיעין, חיפה-באר שבע. קו הרכבת בין ראשל"צ מערב-הוד השרון יחזור לפעילות באופן חלקי בלבד.

גורמים בהנהלת הרכבת מסרו כי החזרה לפעילות מלאה בשאר רכבות הנוסעים נמנעת בשלב זה בשל המשך עיצומי הוועד במוסכים בלוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת