"השוטר שירה בפורץ צפוי להשתחרר"

לאחר ריצוי שני שליש מעונשו, השוטר לשעבר שחר מזרחי יעמוד מחר מול ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר שתחליט האם לקצר את עונשו. הנשיא עדיין לא השיב לבקשת החנינה שהוגשה אליו

ישוחרר? שחר מזרחי (חדשות 2)

ועדת השחרורים בעניינו של השוטר שחר מזרחי אמורה להתכנס מחר בכלא מגידו על מנת להחליט האם לנכות שליש מעונשו של השוטר לשעבר שירה למוות בפורץ רכב. במקביל, הוגשה בקשת לנשיא פרס לחון את מזרחי, אך הוא טרם השיב לבקשה.

בשנת 2006 ירה מזרחי במחמוד גנאים בן ה-24, בזמן שניסה לגנוב רכב, והרג אותו. המשטרה טענה בזמנו כי הירי בוצע מתוך הגנה עצמית, אולם על סמך עדותו של בן דודו של גנאים, הכריע בית המשפט כי השוטר לא פעל כשורה, ושלח אותו ל-15 חודשי מאסר. ערעורו של מזרחי על העונש נדחה, ועונשו אף הוכפל ל-30 חודשי מאסר. מזרחי התפטר מהמשטרה לאחר קבלת גזר דינו.

יו"ר ארגון מוסאווה ג'עפר פרח ועו"ד עמי הולנדר פנו לעו"ד סימונה בן חיים לוי מפרקליטות מחוז צפון ודרשו למנוע את השחרור המוקדם. פרח אמר כי הוא חושב שהנשיא מעכב את מתן החנינה עד להחלטת ועדת השחרורים מחר. "הוועדה צפויה לשחרר אותו. מבחינה משפטית אין סיבה למנוע את התהליך", אומר פרח, אך הוא קורא לוועדת השחרורים שלא לאשר את השחרור המוקדם.

גם משפחתו של גנאיים מתנגדת לשחרור. "נשקול כל אופציה לגבי כל החלטה שתינתן בוועדת השחרורים", נמסר מהמשפחה. פרח ביקש להדגיש שהנשיא לא נעתר עד עכשיו לבקשת החנינה, וארגון מוסאווה יחד עם משפחת ההרוג מקווים שגם ועדת השחרורים לא תשחרר את מזרחי לפני תום תקופת המאסר, לאחר העיכוב בהחלטת הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת