תביעת לוחמי השייטת: הסתיים שלב הראיות בתביעה על זיהום נחל הקישון

בתוך ארבעה חודשים צפוי להינתן בבית המשפט המחוזי בחיפה פסק דין באחד המשפטים הממושכים ביותר שידענו. ביהמ"ש יכריע בתביעת לוחמי הקומנדו שחלו בסרטן, וטוענים שהסיבה להתפרצות המחלה היא הצלילות בנחל הקישון במהלך שירותם הצבאי, שבו התגלו ריכוזים של חומרים מסרטנים

האם הצלילות בקישון גרמו לסרטן? (חדשות 2)

לאחר כארבע שנים, הסתיים היום שלב הראיות בפרשת לוחמי הקישון. בעוד ארבעה חודשים יינתן פסק הדין בתביעה.

בבית המשפט המחוזי בחיפה הסתיים היום שלב שמיעת הראיות בתביעות שהוגשו על ידי עשרות לוחמי השייטת, וחיילים מיחידות אחרות נגד מפעלים ותאגידים שונים, בטענה שזיהמו את מי נחל הקישון.

לטענת התובעים הם היו חשופים למי הקישון במהלך פעילותם הצבאית, וחלו במחלות ממאירות שונות.

הדיון בתביעתם של התובעים שנערך בפני השופט ד"רעדי זרנקין פוצל, כך שתחילה נדונה שאלת הקשר הסיבתי בין חשיפת התובעים למי הקישון לבין מחלותיהם. במהלך הדיונים העידו כל התובעים, ובני משפחות התובעים שנפטרו, וכן נחקרו מומחים שונים מטעם שני הצדדים.

יותר מ-10,000 עמודי פרוטוקול

בשל מורכבותן של התביעות, ובשל מספרם הרב של התובעים ושל המומחים מטעם הצדדים, אשר הגישו חוות דעת בתחומים שונים, הוקצו ימי דיונים רבים ותכופים לשמיעת הראיות. הדיונים נמשכו כארבע שנים, ופרוטוקול הדיון מונה למעלה מ 10,000 עמודי פרוטוקול.

השופט זרנקין קבע כי עורכי הדין של התובעים והנתבעים יגיש את הסכומים בתוך ארבעה חודשים. לאחר הגשת הסכומים כולם יינתן ע"י השופט פסק-הדין.