שוטר מג"ב הכה ואנס את אשתו במשך שנים

שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיעו השבוע איש מג"ב במסכת התעללות פיזית ומינית ארוכה באשתו. האיש הכה את האישה כשהייתה בהיריון ופעל באלימות קשה גם נגד בתם המשותפת, כשהייתה תינוקת. השופט ציין את גבורתה של האישה שהתלוננה על המעשים המזעזעים למרות השתייכותם לחברה הדרוזית המסורתית

עצור בביהמ"ש. ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה התיר לפרסום כי שלשום הורשע שוטר מג"ב בן 32 מהצפון בתקיפה חמורה, אינוס ומעשי סדום באשתו בת ה-31 ותקיפה של בתו בת ה-9.

עם זאת, השופטים יוסף אלרון, משה גלעד ומנחם רניאל זיכו אותו מעבירת ניסיון להפסקת היריון אשתו - מחמת הספק.

כתב האישום מגולל שורה ארוכה של מעשי תקיפה ועבירות מין חמורות שבוצעו על ידי האיש באשתו, שניהם בני העדה הדרוזית. את בתו, כך בכתב האישום, תקף בסטירות ומכות כשהייתה בת חודשים ספורים בלבד.

הכה אותה גם בהיריון

השוטר נהג להכות את אשתו ולבעוט בה בכל חלקי גופה, בראשה, בבטנה ובגבה. בעת הריונה הטיח את ראשה בקיר והכה אותה בבטנה באמצעות אגרופיו, למרות בקשותיה שיפסיק. המעשים נמשכו גם כשנודע לו שהעובר סובל ממום קשה בלבו.

בכתב האישום מתואר כיצד במהלך נסיעה לבית החולים, לאחר ירידת המים, הכה הגבר את אשתו - והתינוק מת לאחר לידתו. המכות לאישה המשיכו גם אחרי מות התינוק, ובמספר פעמים בנוכחות קרובי משפחתו.

בפעם השנייה שנכנסה המתלוננת להיריון, ההתעללות הקשה המשיכה. הוא הפילהּ ארצה, הכה אותה באמצעות חגורה, דרך על בטנה והפיל אותה במורד מדרגות הבית.

הבעל טען: "היא משקרת"

באחד מהמקרים הקשים, הכריח את אשתו לעמוד מחוץ לבית שעות ארוכות, בקור, לאחר שהרטיב את כותנת הלילה שלה ואז כפה עליה יחסי מין. כמו כן, הוא ביצע בה מעשי סדום בכוח ובניגוד לרצונה.

במהלך המשפט הכחיש האיש את המיוחס לו וטען כי אשתו משקרת בשל היחסים העכורים עם בני משפחתו. עוד נטען כי משפחתה השפיעה עליה "להעליל עלילת שווא".

"המתלוננת חיה בפחד בצילו של הנאשם", כתב השופט גלעד. "כלל השיקולים שתוארו, בהצטרף לנורמות המקובלות בחברה המסורתית אליה היא משתייכת, התלות שלה בבעלה והבושה, הביאו אותי לקבל את ההסבר מדוע בחרה המתלוננת לשתוק זמן רב ואף כשסיפרה על מעשי אונס לא סיפרה תחילה על יחסי מין אנאליים ואוראליים שנכפו עליה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת