החל משפטם של הנאשמים בפרשת הולילנד

היום הוקראו כתבי האישום נגד המעורבים במה שמוגדר על ידי הפרקליטות כפרשת השחיתות הגדולה ביותר שנחשפה אי פעם בתולדות מדינת ישראל. ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ומי שהייתה ראש לשכתו, שולה זקן, נעדרו מהישיבה - לטובת דיון בתיק "ראשונטורס"

החל משפט הולילנד (דני רוט)

נפתח משפט "הולילנד": בבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוקרא כתב האישום נגד המעורבים בפרשה, שמתאר בין השאר כיצד שיחדו יזמי מתחם המגורים בירושלים נבחרי ציבור ופקידים.

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שכיהן באותה התקופה כראש עיריית ירושלים, מואשם שקיבל מיליון וחצי שקלים למימון מערכות בחירות שבהן התמודד בתמורה לפעילותו למען הרחבת הפרויקט.

אולמרט, ומי שהיתה מנהלת לשכתו, שולה זקן, נאלצו להיעדר לטובת נוכחות בדיון הסיכומים במשפט בפרשת "ראשון טורס" שנערך באותה העת בבית המשפט המחוזי בירושלים.

עו"ד דוד ליבאי ביקש מהשופט דוד רוזן, בשם כל הנאשמים, לדחות את המענה לכתב האישום כדי לבחון את הראיות לעומק לפני מתן תשובה מפורטת. השופט רוזן ביקש ממנו למסור את התשובות בהקדם ועדכן אותו בכך שבכוונתו לדון בתיק ארבעה ימים בכל שבוע. עד המדינה יחל להעיד ב-1 ביולי השנה.

נציגת התביעה הסבירה כי החומר משתרע על גבי כ-750 קלסרים והדגישה כי ליבת הראיות הועברה לסנגורים בתקליטורים. מאיר רבין, אחד הנאשמים, לא התייצב לדיון בשל מה שהוגדר על ידי עורך דינו כ"בעיה אישית". השופט לא קיבל זאת בהבנה והזהיר את הסנגור כי "יש לו (למרשו) בעיה - אם הוא לא יתייצב - הוא יעצר". השופט הורה להביאו למקום במונית בהקדם האפשרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת