כתב אישום: תושבי הדרום הובילו מטען חבלה לבושים בשכפ"ץ

שני תושבי דימונה שהעבירו מטען חבלה רב עוצמה ברכבם כשהם לבושים בשכפ"ץ, מואשמים בבית המשפט בקשירת קשר לפשע, עבירות בנשק והסתייעות ברכב לביצוע פשע. השניים "נתפסו על חם" על-ידי שוטרי ימ"ר נגב עם המטען במושב האחורי של הרכב, אולם בחקירתם הכחישו כל קשר למטען. הפרקליטות מבקשת לעצור אותם עד תום ההליכים

נתפסו עם מטען חבלה ברכב. אילוסטרציה (חדשות 2)

פרקליטות מחוז דרום הגישה כתב אישום נגד שני תושבי דימונה שהובילו מטען חבלה ברכבם מאזור המרכז לדרום, ככל הנראה לצורך ביצוע חיסול. השניים, המוכרים למשטרה מעבירות אלימות ואיומים, הואשמו ביום שישי האחרון בקשירת קשר לביצוע פשע, הובלת ונשיאת נשק והסתייעות ברכב לביצוע פשע.

על פי כתב האישום, ב-25 בינואר השנה בשעות הבוקר, נסעו איציק אסולין וישראל בסט, יחד ברכב מדימונה לפתח תקווה. הם עצרו ושהו במספר מקומות בפתח תקווה, נסעו פעמיים מפתח תקווה לאזור יער נחשונים וחזרה לפתח תקווה.

בשעה 21:40 באותו הערב הגיעו השניים אל סמוך לפארק "מרום גנים" בפתח תקווה, ונפגשו שם עם אדם שזהותו אינה ידועה. אחד הנאשמים עזב את המקום שבידו שקית. לאחר מכן, עצר ליד רכבם של השניים אדם על אופנוע, אסף מהם את השקית ועזב את המקום.

בשלב הבא יצאו השניים בנסיעה דרומה, אולם כשהגיעו לצומת בית קמה - התנפלו על הרכב שוטרי ימ"ר נגב ועצרו את החשודים לבדיקה. במושב האחורי של הרכב נמצא מטען חבלה, המורכב מלבנת חבלה העשויה מחומר נפץ מסוג TNT הנמצאת בשימוש צה"ל, במשקל 509.37 גרם, ואליה מוצמד מצת חבלה חשמלי, משדר מקלט, וכן שלט מוניטור בעל תצוגה דיגיטלית, עטוף בשקית ניילון שחורה, כשעליו מונח מעילו של אחד הנאשמים.

שני הנאשמים אף לבשו שכפ"צים על בגדיהם, ככל הנראה על מנת להגן על עצמם מפגיעות במקרה שהמטען היה מופעל בטעות. בחקירתם במשטרה לא הצליחו השניים לספק הסברים להימצאות המטען ברכב, אולם על פי כתב האישום "המטרה לשמה הובילו המשיבים את המטען נעלמה, אם כי ניתן להניח בנקל כי המטען היה עשוי למצוא את דרכו לגורמים עברייניים, בין על מנת להפיק רווח כלכלי ממנו ובין על מנת לפגוע באחרים באמצעותו, דבר המלמד על מסוכנותם".

במקביל להגשת כתב האישום, הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים נגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת