אישום: משיכות בשיער, מכות וסטירות לילדים ופעוטות

כתב אישום חמור הוגש נגד שבע עובדות בגן ילדים בחולון. מצלמות האבטחה תיעדו חלק מהמקרים הקשים, בהם נהגו העובדות לגרום לכאורה לחבלות בגופם של הילדים. "התמונות לא יוצאות לי מהראש", אמר אחד ההורים שהגיע לבית המשפט, בו נידון המשך העסקתן של הנשים כגננות וסייעות

הורים מחוץ לבית המשפט, היום (חדשות 2)

כתב אישום חמור הוגש נגד מנהלת ושש סייעות בגן ילדים בחולון בגין התעללות בחסרי ישע. על פי כתב האישום, הנשים נהגו לבצע מעשי אלימות בילדים שהיו תחת השגחתן. חלק מהאירועים תועדו על ידי מצלמות האבטחה שהוצבו במקום. הבוקר (רביעי) דן בית המשפט בהמשך העסקתן של הנשים כגננות וסייעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום, שהוגש לפני יומיים לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עורכת הדין שלי קוטין מפרקליטות מחוז תל אביב פלילי, חושף פרטים מחרידים מהנעשה בגן בו שהו 65 ילדים בין הגילאים שלושה חודשים לארבע שנים: הסייעות והגננת נאשמות שנהגו למשוך בשערות ראשם של הילדים, לסטור להם בפניהם, לדרוך על אצבעות ידיהם ולהטיח אותם בחזקה במזרונים.

החשדות נגד עובדות הגן, בגילאים 31-67, החלו מתלונות של ההורים, כאשר ילדיהם חזרו מהגן כשהם חבולים והתנהגותם שונה. האירועים, כפי שהובאו בפני חוקרי מחלק אלימות במשפחה במשטרת מרחב איילון בפיקודו של רפ"ק יעקב בלוקי, קטעו, למזלם של הילדים, את ההתנהלות האלימה והמזניחה לכאורה בגן. המעשים כללו לטענת המשטרה מעשים אלימים שאף הותירו חבלות על גופם.

ההורים שהגיעו היום לדיון בבית המשפט לבשו חולצות הדורשות פיקוח על הגנים הפרטיים. הם ביקשו לראות את כל צוות הגן על ספסל הנאשמים.

"נחשפתי לראיות שבידי המשטרה והזדעזעתי, התמונות לא יוצאות לי מהראש", אמר לחדשות 2 Online אחד ההורים, ששני ילדיו נפגעו לטענתו מהאלימות. "הם עברו חוויות שאני מקווה שישכחו. הפקדתי את ילדי בידי צוות שעשה את המעשים הללו. ראיתי את ילדי חווים אלימות ואני קורא להורים לוודא שהגן מרושת במצלמות, אפילו לדרוש תעודות יושר. הגננות האלה לא צריכות לעסוק בילדים יותר לעולם".

אילוסטרציה (רויטרס)

"מדובר במעשים חמורים שכוונו נגד תינוקות וילדים קטנים, שאין בכוחם להגן על עצמם", אמר מפקד מרחב איילון נצ"מ נתן בוזנה. "חומרה יתרה היא כאשר המעשים נעשו על ידי מי שאמורות היו לפקח, לשמור, להגן ולטפח את אותם תינוקות וילדים קטנים. נפעל ונעשה ככל שלאל ידינו, כדי למגר את אותה אלימות".

עורך הדין דניאל חקלאי, שמייצג את אחת הסייעות הנאשמות, אמר כי "אלימות כלפי קטינים בכלל וכלפי פעוטות במיוחד היא דבר בלתי נסבל. כתב האישום אינו מייחס לנאשמות עבירות של התעללות במובן החמור ביותר חלילה - אך ברור שכתב האישום חמור דיו - מפני שהוא מייחס להן עבירות מכוערות של תקיפה והתנהגות פסולה. סייעת הגננת שאני מייצג נאשמת במספר מעשים פסולים: מכה קלה על ידו של פעוט, בחירה להעיר פעוטה שנרדמה בצורה פסולה והשכבה נוקשה של פעוטות אחרים בטרם נרדמו.

"סייעת הגננת טוענת שהיא לא עברה שום עבירה פלילית. חזקת החפות חלה עליה. עם זאת, היא מכירה בכך שנהגה לעתים בצורה פסולה ולכן היא הביעה בחקירתה במשטרה צער וחרטה והשתלבה מיוזמתה בטיפול נפשי. הסייעת טוענת שלא עברה עבירה פלילית, שהיא מבינה עם זאת שפעלה שלא כשורה ושהיא אינה מתכוונת להתקרב לפעוטות עד שתסיים את הטיפול הנפשי שבו החלה ביוזמתה".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני.