כצפוי: השופט אשר גרוניס מונה לנשיא ביהמ"ש העליון הבא

אחרי שנסללה דרכו לנשיאות העליון באמצעות "חוק גרוניס" המבטל את חובת הוותק של 3 שנים כשופט בבית המשפט העליון, נבחר היום השופט אשר גרוניס רשמית לנשיא הבא של בית המשפט העליון. גרוניס נבחר ברוב של 7 קולות, יכנס לתפקיד בסוף החודש

הושלם מהלך "חוק גרוניס": שופט העליון אשר גרוניס נבחר הבוקר להיות הנשיא הבא של בית המשפט העליון. גרוניס נבחר ברוב של שבע קולות על ידי הוועדה למינוי שופטים, אחרי שהחוק הקרוי על שמו ביטל את חובת הוותק של שלוש השנים בתפקיד שהייתה דרושה עד כה.

בסוף החודש, ייכנס גרוניס לתפקיד ויחליף את הנשיאה המכהנת השופטת דורית ביניש. ביניש הייתה בוועדה שבחרה את השופט, והתקשרה לגרוניס לברך אותו אחרי המינוי יחד עם חבר אחר בוועדה - שר המשפטים יעקב נאמן.

השר גלעד ארדן, גם הוא חבר בוועדה, אמר אחרי שנבחר גרוניס: "השופט גרוניס הוא שופט מצטיין ובחירתו כנשיא היא בחירה ראויה ומבורכת. אני בטול שהנשיא גרוניס ימשיך במדיניות שמירה על זכויות הפרט ומניעת פגיעה באזרחים, בעיקר במיעוטים, ובמקביל יוביל מדיניות ריסון עצמי של בית המשפט העליון, מתוך הבנה של הכל שפיט וישנם נושאים בהם הציבור מכריע אחת ל-4 שנים כשבוחר ממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת