נהג ה-260 קמ"ש שהורשע: "הסקאלה קפצה - וצילמנו"

גם אחרי שהורשע באופן תקדימי בדהירה הפראית בכביש ת"א-חיפה, אחרי שהעלה לפייסבוק סרטון שבו נראה מד המהירות של רכבו ב-260 קמ"ש, ממשיך הנהג אלעד ויצמן להכחיש את המיוחס לו. "זה מה שקרה ממשחק בפייסבוק", הוא מאשים. עורך דינו: "נערער ונהפוך את ההחלטה"

אחרי שבית המשפט הרשיע היום באופן תקדימי את אלעד ויצמן בנהיגה במהירות מופרזת, בעקבות החשיפה בחדשות 2 באינטרנט של הסרטון שהעלה לרשת שבו נראה רכבו דוהר בכביש תל אביב-חיפה במהירות של 260 קמ"ש, מתייחס הנהג להחלטה בעניינו וטען כי נמצא אשם מבלי שתהיה סיבה מוצדקת לכך.

"זה דבר שלא קיים. לא הייתה מהירות כזאת בחיים ולא היה שום דבר", הוא אמר אחרי הדיון - והאשים: "החליטו להרשיע אותי על שום דבר. מספיק שרדפו אותי, ואם לא עורך הדין שלי - הייתי בכלא היום".

ויצמן אף טען כי "הופתעתי כשהוא אמר הרשעה" - וסיפר כי באירוע - "נסענו רגיל כמו שסיפרתי בבית המשפט – 110 קמ"ש. הסקאלה קפצה, צילמנו והעלנו לפייסבוק - וזה מה שקרה ממשחק בפייסבוק".

"אין אפשרות לקבוע מהירות"

סניגורו של ויצמן, עו"ד אבי עמר, מחה על פסיקת השופט ואמר כי "בתיק הזה אין אפשרות לקבוע מהירות ואין על סמך מה לקבוע אותה. אני אומר באופן מפורש – אנחנו נלך לערעור וככל הנראה נהפוך את ההחלטה".

המהירות שבה הואשמו הופחתה ל-213.9 קמ"ש, בעקבות קביעה כי הרכב אינו מסוגל להגיע למהירות שהופיעה בסרטון. התביעה מבקשת לגזור עליהם מאסר בפועל, ולפסול את רישיונם לתקופה ממושכת. גזר הדין נקבע לתאריך 22 בפברואר.

אלעד וייצמן, שנהג ברכב, הורשע בנהיגה בקלות ראש ובמהירות שיש בה סכנה לציבור, נהיגה במהירות בלתי סבירה, נהיגה במהירות מופרזת וסיכון חיי אדם. שני הצעירים שישבו ברכב, ציון ברכה ואאון חיימוב, הורשעו בלא פחות משמונה עבירות. חלק מסעיפי העבירה מתייחסים לשידול לנהיגה בקלות ראש ובמהירות שיש בה סכנה לציבור, שידול לנהיגה במהירות מופרזת וסיכון חיי אדם.

"תל אביב - חיפה ב-9 דקות - אל תנסו בבית"

הסרטון שמתעד את העבירה פורסם בפייסבוק והגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ב"מייל האדום" חשף התנהגות נפשעת של חבורת צעירים ישראלים שמסכנים את חייהם ואת חיי כולנו. זמן לאחר פרסום הסרטון, המשטרה חשפה את זהותם של המעורבים: שלושה צעירים תושבי צפון הארץ, שנסעו בתחילת יולי במכונית B.M.W. חדשה בכביש 2 - בקטע שבין חיפה לתל אביב.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טען הנהג שצולם בסרטון כי לא מדובר בנהיגה פרועה, אלא במד מהירות מקולקל. "חשוב לי לומר שאנחנו לא נהגים מסוכנים. נסענו על 90 קמ"ש בערך, אבל מד המהירות התקלקל וזה נראה כאילו הנסיעה התבצעה ב-260 קמ"ש", אמר הנהג.

בקטע הווידאו, שזכה לשם "תל אביב - חיפה ב-9 דקות - אל תנסו בבית", נראה נהג הרכב נוסע במהירות שמגיעה לכ-260 קמ"ש. במקום להעיר לו, ממשיכים חבריו דווקא לעודד אותו וקוראים לו להאיץ.

במהלך הנסיעה אף מחליט הנהג להוריד את ידיו מההגה ולמחוא כפיים לצלילי מוזיקה רועשת, תוך כדי שהחבורה מתעדת את הנסיעה המופרעת במשך יותר משלוש דקות.

למרות שמדובר באירוע חמור במיוחד, זכה הסרטון דווקא לתגובות אוהדות בפייסבוק, כאשר שבעה גולשים כבר העניקו לו "לייק". אחר אף שיבח אותם וכתב בתגובה לווידאו: "כל הכבוד".

יש לכם סיפורים מעניינים, וידאו ותמונות? שלחו לנו למייל האדום

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק