9 שנות מאסר לשניים שהציתו צעיר

מעשה נקמה שאירע בכפר נחף שליד כרמיאל לפני כשנתיים, הסתיים בפציעה קשה של בן הכפר על ידי שני מכריו, שסבלו ממכת גניבות. הם שפכו עליו בנזין והציתו אותו וגרמו לו לכוויות ולאיבוד הראייה באחת מעיניו. בן דודו של הצעיר: "הם למדו מהנאצים, העונש לא מרתיע"

תשע שנות מאסר נגזרו היום בבית המשפט המחוזי בחיפה על נזאר ושאדי עבאס, קרובי משפחה תושבי הכפר נחף שסמוך לכרמיאל, שהורשעו בהצתתו של צעיר אחר תושב הכפר, לפני שנתיים. בנוסף, הם יפצו אותו ב-200 אלף שקלים. השניים הורשעו בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה וקשירת קשר לפשע.

מגזר הדין עולה כי לפני שנה וחצי, אחרי שחשדו כי הצעיר נהג לגנוב מהם - חטפו אותו ברכב ולקחו אותו למטע זיתים הסמוך לכפר, שם שפכו עליו בנזין והציתו אותו על מנת "ללמד את הצעיר לקח". הצעיר שנפצע קשה, סובל עד היום מכוויות בפלג גופו העליון, ואיבד את הראייה באחת מעיניו.

"מעשי הנאשמים מזוויעים", כתב השופט אילן שיף בגזר הדין. "הדעת מתקשה להבין כיצד זה יצורי אנוש מסוגלים להצית אש בגופו של אדם ולגרום לו כוויות בדרגה 2-3 ב- 50% מגופו. ההצתה נעשתה בכוונה לגרום למתלונן חבלה חמורה. כשהלה מצוי לנגד עיניהם, הם שופכים עליו דלק ומציתים אותו. המדובר במעשה אכזרי מעורר פלצות".

על השניים נגזרו תשע שנות מאסר בפועל ועוד שלוש שנים על תנאי. "העבירה חמורה, העונש חמור אבל הוא לא מרתיע", אמר היום בבית המשפט בן דודו של הצעיר. "הם למדו מהנאצים. זה תקדים מסוכן. הם לקחו את החוק לידיים".

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק