ילדיו ונשותיו של "ראש הכת" ניסו להסתיר בני משפחה כדי שלא יעידו

בימים אלה ממשיך להתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים המשפט נגד ד', ראש הכת שנאשם יחד עם שני "עוזריו" בהתעללות בילדיו ובשבע נשותיו. אולם חלק מבניו ונשותיו של ד', דמות מוכרת בחסידות ברסלב, ממשיכים להגן עליו. 3 מבניו ו-3 מנשותיו נעצרו בחשד שניסו להסתיר חלק מבני משפחתם בצפון, כדי שלא יעידו נגד האב הנאשם

בניו של ד' בבית המשפט. ארכיון (חדשות 2)

חשיפת פרשת ההתעללות הקשה בה נאשם ד', שבמתחם ביתו סמוך לירושלים התגוררו שבע נשותיו ו-15 ילדיו, זעזעה את המדינה. היום מתברר שחלק מילדיו ונשותיו של האיש, בשנות ה-50 לחייו, ממשיכים לנסות ולהגן עליו.

המשטרה התירה לפרסום כי שלושה מילדיו של ד', כולם בגירים, נעצרו היום בחשד שניסו להסתיר בני משפחה אחרים בדירה אותה שכרו בצפון הארץ, כדי שאלה לא יעידו במשפט נגד אביהם המואשם בהתעללות מזעזעת, יחד עם 3 גברים ושש נשים. יחד עם הבנים נעצרו גם שלוש מנשותיו של ד' החשודות במעשים.

השישה חשודים שציידו את הדירה ביישוב יבנאל במזון ומוצרי חשמל לשהייה ממושכת ומגורים לתקופה ארוכה של העדים, נשים וילדים, אותם התכוונו להעביר לשם תוך זמן קצר. במשטרה חושדים ש-ד' עצמו ושני עוזריו, הם שגרמו לחשודים לבצע את המעשים ולכן גם הם "נעצרו", למרות שהם מצויים במעצר, וסביר להניח שכתבי האישום נגדם יתעבו.

המשפט נגד ד' ממשיך להתנהל בימים האלה בבית המשפט המחוזי בירושלים. בחודש אוגוסט האחרון הוגש נגדו ונגד שני עוזריו כתב אישום חמור. אחד מהעוזרים נאשם שהיה אמון על ביצוע המעשים המזעזעים וכונה "יצר הרע" ו"הנחש הקדמוני".

ל-ד', דמות מוכרת בקרב חסידי ברסלב, מיוחסות שורה של עבירות הכוללות בין היתר: החזקה בתנאי עבדות, התעללות פיזית נפשית ומינית בקטינים, כליאת שווא, עבירות מין חריגות שכוללות אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים וכן עבירות אלימות חמורות.

ד' מואשם בביצוע עבירות מין חמורות וחריגות גם כלפי בנותיו החורגות וחלק מילדיו האחרים. שני כתבי אישום נוספים הוגשו נגד "עוזריו" וגם להם מיוחסות עבירות אלימות ומין חריג, בהוראת ראש המשפחה. אחד מהם נטל חלק פעיל בביצוע עבירות לאורך שנים, בעוד השני מואשם באלימות ומין באירוע בודד - ככל שידוע לפרקליטות.

בני משפחתו של ד' הגיעו ביום הגשת כתב האישום לבית המשפט, והגנו בכל תוקף על אביהם. "הכל שקר וכזב", אמרו בניו בכניסה לבית המשפט. "לא חפצים בקיום שלנו. יש כאלה הרוצים בהפלתנו". הם הוסיפו, בעודם מצביעים על כיפות ה"נ-נח-נחמן" שלראשיהם, "הכיפה הזו היא לא מסמלת על אנשים מסטולים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת