המתלוננת נגד המורה בריאיון: "היא אמרה לי להסתיר את זה"

ש', שלפי כתב האישום נגד מורתה נפלה קורבן לתקיפה מינית מצד האחרונה, סיפרה לחדשות 2 על חמש השנים שבהן סברה שזו ניסתה לעזור לה - עד שהבינה שנפלה קורבן למעשיה. היא מחתה על כך שלפחות לעת עתה, נמשכת העסקתה במערכת החינוך

כשנה וחצי אחרי התפוצצות הפרשה, הביעה היום ש', התלמידה שלפי כתב האישום הותקפה מינית בידי מורתה, סיפוק מאופק מההחלטה להעמידה לדין. "זה הביא מעט הקלה", היא סיפרה לחדשות 2. "בכל זאת, חיכיתי לזה שנתיים וחשבתי ששכחו מזה או הדחיקו, כאילו שהיא לא עשתה לי שום דבר".

ש' ומורתה נפגשו היום בבית המשפט - שסיפק מראה לא שגרתי: מורה ותיקה, בת 53, הגיעה כנאשמת בביצוע מעשים מגונים ובבעילה אסורה בהסכמה בתלמידה שעמה החלה מערכת יחסים פסולה כזו הייתה בת 14 בלבד.

הקשר בין השתיים נמשך יותר משלוש שנים. הוא החל בשיחות ובניסיונות להגיש עזרה, מה שלפי כתב האישום - גלש מהר מאוד למישור המיני. "היום אני רואה שהיא ניצלה אותי", הבהירה ש'. "במשך חמש שנים לא ראיתי את זה ככה אלא אישה טובה שרוצה לעזור לי ולשמור עליי. אחרי תקופה מסוימת אמרתי לה שזה לא הגיוני מה שהיא עושה לי, גם כשהיא אמרה לי להסתיר את זה ושאני לא יכולה לספר על זה".

המורה המשיכה לעבוד באין מפריע

במאי 2010 נחשפה הפרשה לראשונה כש-ש' התלוננה במשטרה, ובעקבות זאת נעצרה המורה ובהמשך שוחררה למעצר בית. אלא שמאז, המשיכה האחרונה לעבוד כרגיל במערכת החינוך - כשמסביבה מאות תלמידים בני גילה של המתלוננת. "זה נורא", אמרה ש' על המשך העסקתה. "אני לא מבינה איך מורה כזו יכולה להמשיך ללמד אחרי שהיא עשתה כאלה דברים. היא יודעת שהיא עשתה את זה".

פרקליטתה של ש', עו"ד תמי אולמן, אמרה: "אני בעצמי פניתי למשרד החינוך על מנת לעצור את עבודתה של המורה. בתיקים פחות חמורים מזה מתערב משרד החינוך ומיד משעה". גם במועצה לשלום הילד פנו היום לנציבות שירות המדינה בדרישה להשעות את המורה מעבודתה - לפחות עד לסיום המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת