בעלה לשעבר של אתי דודאי התמוטט ומת בבית המשפט

כוחות הצלה הוזעקו הבוקר לבימ"ש השלום בת"א כדי לנסות להציל את חייו של דוד דודאי, הגרוש של אתי מ"מעושרות", שעבר אירוע לב והתמוטט במהלך דיון. במשך 50 דקות ניסו הפרמדיקים להציל את חייו - אבל לשווא. גם אתי דודאי הוזעקה למקום ונאלצה להיפרד מבעלה לשעבר בפעם האחרונה. פרוטוקול הדיון חושף את הדרמה באולם

טרגדיה בין כתלי בית משפט השלום בתל אביב: במהלך דיון באולמו של השופט איתן בורנשטיין, לקה אחד העדים, גבר בשנות ה-60 לחייו, באירוע לב והתמוטט. בהמשך התברר כי מדובר בדוד דודאי, בעלה לשעבר של אתי דודאי, כוכבת הסדרה "מעושרות".

מאבטחי בית המשפט החלו בפעולות החייאה ובמקביל הזעיקו למקום צוותים של מגן דוד אדום ושל איחוד-הצלה. במשך 50 דקות ניסו אנשי כוחות ההצלה לבצע בו החייאה ולהציל את חייו – אך ללא הואיל, ורופא של מגן דוד אדום נאלץ לקבוע את מותו במקום.

"צוות טיפול נמרץ ופרמדיקים המשיכו בפעולות החייאה שבהן החלו מאבטחי בית המשפט", סיפר זכי הלר, דובר מגן דוד אדום. "הם קיבלו אותו ללא נשימה ומחוסר הכרה,  המשיכו לבצע פעולות החייאה ממושכות שכללו מתן תרופות, ובסופן נאלצו לקבוע את מותו".

במהלך מאמצי ההחייאה הוזעקו למקום גם בני משפחתו של דודאי, ובהם גרושתו אתי. בני המשפחה קיוו להספיק לשוחח עם דוד, אולם בסופו של דבר נאלצו להיפרד ממנו בפעם האחרונה - דווקא במסדרונות בית המשפט.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, לאחר האירוע, נשמעה אתי דודאי נסערת מאד והתקשתה לתאר את תחושותיה. יריב נתי, מנהלה של אתי דודאי, מסר בתגובה: "אנו מוכים בהלם ותדהמה, ומשתתפים בצערה של אתי, ילדיה ומשפחתה".

דקות לפני ההתמוטטות: "אני מרגיש לא טוב"

פרוטוקול הדיון שהתנהל, מגלה את דבריו האחרונים של דודאי, וחושפים את ההתרחשות הדרמתית באולם. "למרות שאני מרגיש לא בטוב אני מבקש להגיד שאין לי לשלם שכר טרחה לעורך דין. בעקבות החלטתו של בית משפט זה, המשיב ביטל את השומות. איני יכול לעמוד ב"טירוף" הזה. מה זה השומות המטורפות האלה?", אמר דודאי לשופט דקות לפני שהתמוטט. "אם הם טוענים שקיבלתי 80 מיליון שקל, אני חייב אותם למס הכנסה? מהיכן צצו הדברים האלה? אני נמצא בטירוף שאיני יכול לצאת מזה".

דקות לאחר מכן לקה דודאי בלבו ונפל מהספסל. "בטרם בית המשפט קם מכסאו, נפל המבקש מהספסל על רצפת אולם בית המשפט. בית המשפט הזעיק את משמר בתי המשפט שאנשיו הגיעו תוך דקות ספורות, והם הזעיקו את מגן דוד אדום", לשון הפרוטוקול.

דודאי פונה לקבלת טיפול רפואי, ובעקבות הטרגדיה, החליט בית המשפט לדחות את ההחלטה. בהמשך כאמור, נקבע מותו בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת