סופית: אולמרט לא יעיד במסגרת תיק טלנסקי

פרקליטו של ראש הממשלה לשעבר, עו"ד אייל רוזובסקי, הודיעו לבית המשפט המחוזי בירושלים כי העד היחידי שיישמע מטעם ההגנה הוא איש המחשבים שבדק את הטלפון הסלולרי של שולה זקן

אולמרט לא יעיד במסגרת תיק טלנסקי (פלאש 90)

פרקליטיו של אולמרט, עורכי הדין אייל רוזובסקי, הודיע היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים כי העד היחידי שיישמע מטעם ההגנה הוא איש המחשבים שבדק את הטלפון הסלולרי של שולה זקן. משמעות ההודעה היא שאולמרט, שהיה אמור להיות עד הגנה מרכזי מטעם עצמו, לא יעיד במסגרת תיק טלנסקי שנפתח מחדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית המשפט המחוזי בבירה נשמעו בחודש שעבר העדויות החדשות שהציגה המדינה בתיק טלנסקי. במסגרת זה השתמשה המדינה בקטעים מתוך שתי שיחות שהקליטה שולה זקן את אולמרט בסתר, ובעדותה של ראש הלשכה לשעבר. על פי כל ההערכות, אולמרט היה אמור לנצל את זכותו ולהעיד אולם בסופו של יום, כאמור, הוחלט אחרת. 

"ממצאי השחזור מוכיחים חד-משמעית: עשרות הקלטות נמחקו"

החקירה הנגדית של ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, שולה זקן, אמנם הסתיימה, אך צוות ההגנה של ראש הממשלה לשעבר הגיש לפני כחודש לבית המשפט חוות דעת מטעם מומחה לשחזור מחשבים, שטוען כי 54 הקלטות נמחקו ממכשיר הסמארטפון של שולה זקן, בסמוך למסירתו לידי המשטרה.

חוות הדעת, שנכתבה על ידי יואב זילברשטיין, מומחה שחזור מחשבים חקירתי, קובעת כי מכשירה הסלולרי של זקן נפרץ פעמיים - דבר שלטענת ההגנה פוגם באמינות הראיות וביכולת שחזור הקבצים המחוקים: "ניתן לקבוע באופן חד-משמעי שנמחקו קבצי הקלטה רבים מתוך המכשיר".

לדברי זילברשטיין, "המשמעות היא שהטלפון לא נמצא במצבו המקורי והוא עבר שינוי חומרתי שאת טיבו ומהותו אין לדעת". עוד נכתב, כי "חלקים מסוימים מתוך המכשיר הוחלפו; ייתכן שהוא הורכב מחדש ועבר שינויים".

"לפריצת המכשיר משמעות רבה, הן מבחינת אמינות הראיות האגורות במכשיר והן מבחינת אבטחת המידע של המכשיר כנגד שינויים רצוניים או לא רצוניים", הוסיף המומחה.

"כמו כן, כשמתבצעת פריצה למכשיר, נעשים בו שינויים רבים שעלולים להקשות על יכולת שחזור המידע של קבצים שנמחקו ממנו ועצם פריצתו ועריכת השינויים בו עשויה לפגוע ביכולת השחזור של קבצים אלו".