"האב ניסה לשכנע את בתו להתאבד"

בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש הבוקר כתב אישום חמור במיוחד כנגד זוג ההורים מקלקיליה בגין כליאת בתם במשך תשע שנים. האב מואשם שנעל את הבת בחדר המקלחת והסכים להוציא אותה רק על מנת לכבס בשביל בני הבית, לנקות ולבשל. בני הזוג אף השאירו לבת סכין גילוח "כדי להתאבד", ואז שאלו אותה אם היא עדיין בחיים

בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש הבוקר כתב אישום כנגד זוג ההורים מקלקיליה בגין כליאת בתם במשך תשע שנים.

על פי כתב האישום, הבת שהייתה בת 11 כשנכלאה, ישנה במשך תקופת הכליאה על שמיכה ללא מזרון - וזאת בזמן שילדיהם המשותפים של זוג ההורים ישנו על מיטות בחדריהם.

עוד עולה מכתב האישום כי הזוג נעל את הבת בחדר המקלחת או בחדר אחר בבית, והסכים להוציא אותה רק על מנת לכבס בשביל בני הבית, לנקות אותו ולבשל. אביה אף הכה אותה וגרם לה לחבלות - לעיתים בעידוד מצד האם.

האב אף אטם חדר בבית בעזרת קרשים, כדי שהנערה לא תוכל לראות מה מתרחש בחוץ וכדי שאיש מהשכנים לא יגלה מה קורה בבית, כך על פי כתב האישום. האב איים על בתו כי ירצח אותה אם תנסה להימלט, ואמר לה כי אם תתאבד - ייפטר מגופתה. 

כתב האישום מפרט כיצד בת זוגו נהגה לצעוק לעבר בעלה שישאיר את סכין הגילוח במקלחת, כדי שהילדה "תוכל להתאבד". לאחר מכן, כשראתה אותה שאלה אותה אם היא "עדיין בחיים". האשה אף גרמה לו להכות את הבת ולהשפיל אותה באמצעות מקל, להטיח את ראשה בכיור עד שזה נשבר, לכבות סיגריות על גופה ולגרום לה חבלות.

סעיפי האישום בהם מואשמים בני הזוג הם: התעללות בקטין או בחסר ישע, כליאת שווא וניסיון לשדל להתאבדות. אביה של המתלוננת נאשם בנוסף בתקיפה בנסיבות מחמירות, והאם נאשמת בשידול לתקיפה בנסיבות מחמירות.

"לא היה לי כלום חוץ מרדיו"

בשבוע שעבר שחזרה הבת, היום בת 20, את הסיוט שעבר עליה במהלך הכליאה בקלקיליה. "ישנתי בחדר האמבטיה על סדין אחד. לא היה לי כלום חוץ מרדיו", אמרה הצעירה בראא מלחם.

אביה, אשר התעלל בה, הכה אותה ואיים עליה כי יכניסה להיריון אם תנסה לברוח, נתן לה מזון פעם אחת ביום, בשעה אחת לפנות בוקר. "בשעה אחת הוא היה נכנס, לא עניין אותו אם אני ישנה או לא ופוקד עליי 'תשטפי! תנקי'", התלוננה בראא.

עוד עולה מחקירת המשטרה הפלסטינית, כי גם אמה החורגת של הצעירה הייתה צד בעניין. "אשתו של אבי הייתה לוקחת את המפתח, נועלת עליי את הדלת ומניחה לי לצאת רק כדי לבצע את עבודות הבית", ציינה.

בשבוע שעבר שמו השוטרים סוף לפרשה ועצרו את האב המתעלל. הם העבירו אותו לידי משטרת ישראל, ובראא חזרה לבית אמה הביולוגית, בעוד היא מנסה להתאושש מהטראומה שחוותה ולהתרגל לחייה החדשים. "השוטרים פרצו את הדלת בכוח ולקחו אותי בניידת", היא משחזרת. "ראיתי ברחוב אנשים ושאלתי את השוטרים: 'אלה בני האדם ששמעתי ברדיו?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת