קוצר עונשו של שלמה בניזרי: ישוחרר באפריל

שלמה בניזרי, מי שבשבועות האחרונים משמש כשותפו לתא של משה קצב בכלא מעשיהו, ישתחרר כבר בעוד 4 חודשים. בשב"ס ניכו שליש מעונשו של השר לשעבר מטעם ש"ס שהורשע בקבלת שוחד של מיליונים. בנו: "הוא תרם בכלא מכל הבחינות"

השר לשעבר שלמה בניזרי, שהורשע בקבלת שוחד, הפרת אמונים ובעבירות נוספות, צפוי להשתחרר מהכלא ב-30 באפריל הקרוב, זאת לאחר שנוכה שליש מתקופת מאסרו. בניזרי היה אמור להשתחרר בחודש יולי 2012.

בנו, נתי בניזרי, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "אני מאוד שמח ומתרגש. מן הסתם זה היה צפוי הרעיפו עליו שבחים בוועדה (לשחרור אסירים). כל היום הוא היה מרצה, היה תורם את כל חלקו, לעומת אסירים שהיו מקשים הוא היה תורם מכל הבחינות".

בניזרי היה שותפו לתא של הנשיא לשעבר משה קצב מיום מאסרו. "הוא היה תומך של קצב, היה האדם היחיד של קצב, מהרגע שהוא נכנס עד היום מא' ועד ת'", הוסיף בנו של השר לשעבר. "ההורים שלו מאוד שמחו וחיכו לראות את זה, לראות אור באפילה".

הורשע בקבלת שוחד של מיליונים

ב-2008 הורשע שלמה בניזרי בעבירות של שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלך משפט, במסגרת קשר שכלל שוחד של מיליונים מהיזם משה סלע. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו עונש מאסר בפועל של שנה וחצי בנוסף לקנס כספי של 80 אלף שקלים.

בניזרי עצמו וגם המדינה ערערו על העונש. בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה והחמיר את עונשו של בניזרי לארבע שנות מאסר בפועל וקנס של 250 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק