8 שנים אחרי: משפחת הנרצח נגד המשטרה

הוריו של רענן לוי ז"ל, שנרצח לפני שמונה שנים ע"י פרנסואה אבוטבול במהלך בילוי במועדון בשפיים, הגישו תביעת נזיקין נגד הקיבוץ, חברת האבטחה והמשטרה. בתביעתם טוענים ההורים כי המשטרה כשלה במניעת הקטטה שקדמה לרצח וטיפלה באירוע באופן רשלני: "המשטרה הייתה שם, מדוע היא לא פעלה?"

שמונה שנים אחרי הרצח ושנים אחרי שהרוצח ושותפיו הורשעו, הגישו הוריו של הנער רענן לוי ז"ל תביעה אזרחית. מדובר בכתב תביעה חמור נגד קיבוץ שפיים, החברה שהפעילה את המועדון בקיבוץ, חברת האבטחה - אולם בראש ובראשונה זהו כתב אישום חמור נגד משטרת ישראל.

"שוטרי משטרת ישראל שהו כל העת במתחם הבילויים שבו אירע הרצח", נכתב בכתב האישום. "אך הם לא השכילו לטפל באירוע הקטטה אשר קדם לרצח ולגדוע אותו באיבו - דבר אשר יכול היה למנוע את הרצח הנורא". אביו של רענן ז"ל, אומר היום: "אני שלחתי ילד, אני מקבל מצבה ואני נשאר בלי ילד. כל זאת, כשאף אחד לא מתעניין מה אפשר לעשות לאנשים במצב שלנו. אף גוף לא תומך בנו".

בכתב התביעה נטען עוד כי אחרי שפרצה הקטטה נשלחו למקום מספר מצומצם של שוטרים. במהלך האירוע הם ראו את הג'יפ בו נסעו הרוצחים דוהר ולא פעלו כדי לעצור אותו. "המשטרה יחד עם בעל המועדון הסתכלו על שטרות כדי לראות אם הם מזוייפים או לא", אומרת אמו של לוי ז"ל.

"מדוע השוטרים לא ביצעו את תפקידם?"

פרנסואה אבוטבול. הורשע ברצח רענן לוי (חדשות 2)
ההורים השכולים פקדו כל דיון במשפט. הם טוענים כי הכשל המשטרתי לא היה רק של השוטרים במקום, כי המועדון במקום היה מועד לפורענות בשל הצפיפות הגבוהה שבו וגם בגלל שתיית האלכוהול. "הייתה הודעה על אירוע דקירה קודם לכן", אומר אפי נווה, עורך הדין המייצג את המשפחה. "הייתה התרעה. אז מדוע מגיעים שוטרים ולא מבצעים את התפקיד שלהם?".

עכשיו דורשים ההורים השכולים ואחותו של רענן מיליוני שקלים מהנתבעים ומציינים כי אלמלא הרצח, יכול היה רענן ז"ל לחיות שנים רבות, להקים משפחה, לגדל ילדים - אך הוא נרצח בעודו נער צעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק