פרסום ראשון: נחתם הסדר טיעון עם אלי ארוך

בית המשפט אישר הבוקר את עסקת הטיעון עם אלי ארוך, שחקן המעו"ף שנאשם כי זייף מסמכים בתביעת חברת "כלל פיננסים". במסגרת העסקה, המסיימת את הפרשה שנמשכה יותר מ-10 שנים, יקבל ארוך עונש מאסר על תנאי וישלם 50 אלף שקלים קנס

פרסום ראשון: בבית המשפט המחוזי בתל אביב מאושר בשעה זו הסדר הטיעון עם סוחר המעו"ף אלי ארוך, שהואשם בזיוף מסמכי בוררות. במסגרת ההסדר הודה ארוך בזיוף מסמכים ובתמורה נגזר עליו עונש מאסר על תנאי של 12 חודשים, וקנס בסכום של 50 אלף שקלים.

ראשיתה של הפרשה לפני עשור, כשאלי ארוך תבע את חברת "כלל פיננסים" בטענה כי לא ביצעו הוראות שנתן וגרמו לו נזק כספי אדיר. הצדדים פנו לבורר בפרשה, השופט לשעבר יעקב מלץ ז"ל, שנפטר בינתיים, וזה הכריע לטובת ארוך בסכסוך שבינו לבין "כלל". בחברה טענו כי מלץ אוים על ידי ארוך ואולץ לכתוב את פסק הבוררות. מלץ דחה בתוקף את הטענות נגדו.

כתב אישום מתוקן

כלל פיננסים ביקשה לבטל את פסק הבורר, בטענה כי הוא מבוסס על מסמכים בלתי כשרים שארוך הגיש במהלך הבוררות בין הצדדים, ושהיטו את החלטת הבורר לטובתו.

במאי 2007, עם הגשת הבקשה לביטול פסק הבורר, נפתחה נגד ארוך חקירת משטרה. במאי בשנה שעברה הוגש נגדו כתב אישום מתוקן בגין זיוף מסמכים. היום, כאמור, אושרה עסקת הטיעון בעניינו ובכך הגישה הפרשה לסיומה.

עורכת דינו של ארוך, פנינת ינאי, מסרה בתגובה לידיעה: לאחר מו"מ ארוך עם שנוהל בין הצדדים, הוגש הבוקר כתב אישום מינורי אשר תוקן וצומצם דרמטית באופן שחלקים מהותיים ועיקריים הושמטו ממנו, וכאשר העונש בצידו הוא למאסר על תנאי בלבד. בנסיבות אלו, החליט אלי ארוך להודות ולסיים ההליך מטעמים פרקטיים בלבד ועל מנת לשים את הפרשה כולה מאחוריו.

חשוב לציין כי קריאה מושכלת של כתב האישום המתוקן מוכיחה באופן חד משמעי כי המאבק שניהל ארוך מול כלל פיננסים היה מאבק צודק, והעובדה כי סכום עתק שולם על ידה לבסוף לארוך, כבר בשנת 2009 ואף לאחר שכבר הוגש כתב אישום מפורט מוכיחה אף היא את הדברים.

המדינה משיקולים ראיתיים הודיעה היום כי היא מוותרת על אישומים רבים שעמדו בבסיס המהותי של הטענות לזיוף, ובהגינותה חזרה מהם. כמו כן טוב עשתה כאשר אף החליטה למחוק כליל את האישום הקשור בטענות הנוגעות עם הבורר המנוח ובטענות שנטענו כביכול לשיבוש מולו.

ביהמ"ש הנכבד קובע בגזר הדין כי "התביעה צעדה כברת דרך ארוכה לקראת הנאשם משנתנה משקל בכורה לתרומתו הבולטת של שותפו לביצוע העבירות" דברים אשר יש לומר כי מדברים בעד עצמם, ובעיקר מצביעים מחד על חלקו המינורי של ארוך להקשרים אלו וממולם על התמיהה המהדהדת בדבר אותו הסכם בעייתי שנכרת בין כלל פיננסים ואותו שילוח באופן המדגיש את העוול שנגרם לארוך.

אלי ארוך ומשפחתו שמחים היום על סיום ההליכים כולם בתם המסע הקשה והמורכב אותו נאלצו לעבור משך שנים ארוכות שלא בטובתם".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק