4.5 שנות מאסר לנהג אגד שגרם למותם של 5 בני אדם

כמעט שנתיים לאחר תאונת הדרכים הקטלנית בין אוטובוס אגד למשאית סמיטריילר בכביש עכו-כרמיאל, שבה נהרגו 5 בני אדם, גזר הבוקר בימ"ש השלום לתעבורה בעכו, 4.5 שנות מאסר על בהג'את גאנם, נהג האוטובוס שהורשע בגרימת מוות ברשלנות ולא בהריגה

 בית משפט השלום לתעבורה בעכו גזר עונש של ארבע שנות מאסר וחצי על בהג'את גאנם, נהג אגד בן 27 שהיה מעורב בתאונת הדרכים הקטלנית שאירעה בכביש עכו-כרמיאל בחודש מאי 2010.

בתאונה הקשה נהרגו חמישה בני אדם ו-27 נפצעו. בין ההרוגים היו קצין, חיילת ואיש שב"ס, סרן אביב אלדן בן ה-26 מכרמיאל, סמל אינה סברדלוב בת 21 מצפת, רב-כלאי סלאח עבדאללה בן 42 מהכפר כיסרא שבגליל, שר נידם בת ה-62 מצפת וזהר זהבי יצחק בת 56 מחיפה.

גאנם הורשע בגרימת מוות ברשלנות של חמישה בני אדם, נהיגה ברשלנות וגרימת נזק לאדם ולרכוש. נוסף על עונש המאסר, גזר עליו הבוקר בית המשפט, פסילה לצמיתות מנהיגה על רכב ציבורי ופסילת רישיון נהיגה על כל רכב לתקופה של 20 שנים.

סניגורו של הנהג: "אגד לא הדריכה"

בחודש אוגוסט 2010 החליטו בפרקליטות מחוז צפון להאשים את גאנם רק בגרימת מוות ברשלנות ולזנוח את סעיפי ההריגה. ההחלטה על כך הגיעה לאחר שהוסכם כי הוא לא נהג במהירות מופרזת, וכי האחריות לתאונה נופלת גם על נהג המשאית שחנה בשוליים הצרים של הכביש.

מחקירת המקרה עלה כי גאנם, נהג קו 361 של אגד, סטה ממסלולו במהלך נסיעה שגרתית בכביש עכו-כרמיאל והתנגש בעוצמה במשאית סמיטרלייר שעמדה בשולי הכביש. גאנם שהיה אז רק בן 25, היה שרוי במצב של הלם לאחר התאונה. הוא אושפז לאחר המקרה במצב קל בבית החולים בנהריה ולאחר מכן נלקח למעצר.

סניגורו של הנהג, עו"ד באסל פלאח, טען לאחר המקרה כי מרשו הוא נהג חדש, אך ללא כל רקע של עבירות תנועה. לטענתו חברת אגד היא זו שלא הדריכה כראוי את הנהג, והוא לא הכיר בצורה מספקת את תחנות הקו בכביש בין עכו לכרמיאל.

רוצים לקבל עוד עדכונים וחדשות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק