משפחתה של שחר גרינשפן עותרת לבג"ץ: לא רוצים נקמה - רק צדק

ניסיון נוסף לבטל את הסדר הטיעון עם הנהג שדרס את הנערה שחר גרינשפן. משפחתה תגיש מחר עתירה לבג"ץ בעקבות העונש הקל שהוטל על הדורס שנהג שיכור: עבודות שירות ושלילת רישיון. "זו לא נקמה, אנחנו רוצים צדק", אומרת האחות יעל

משפחתה של שחר גרינשפן, שנפצעה אנושות לאחר שנדרסה על ידי נהג שיכור, ממשיכה לדרוש צדק. מחר יגישו בני משפחתה עתירה לבג"ץ נגד הסדר הטיעון המקל שחתמה הפרקליטות עם הנהג הפוגע.

בנובמבר 2009 עמדה שחר גרינשפן על אי תנועה והמתינה לאור ירוק ברמזור כדי לחצות את הכביש. נהג שיכור, מארק פטריק, פגע בשחר והיא נפצעה אנושות. בעסקת טיעון שנרקמה בין הנהג לבין הפרקליטות נגזרו על הנהג הפוגע שישה חודשי עבודות שירות לתועלת הציבור, שש שנות שלילת רישיון ו-1,000 שקלים קנס.

"נותרה בחיים, אבל איבדה את מי שהיא"

מחר, תגיש משפחת עתירה לבג"צ נגד הסדר הטיעון. "שחר נותרה בחיים, אבל איבדה חלק ניכר ממי שהייתה וממי שרצתה להיות", אומרת הערב בראיון מיוחד לתכנית "שש" יעל גרינשפן, אחותה של שחר. "הנהג שפגע בה חי כאילו שום דבר לא קרה, כאילו הכל בסדר". שנתיים וחצי אחרי, מבקשת המשפחה צדק - לא נקמה. "למרות שאני אדם שלא מאמין, אני רוצה להאמין בבג"ץ, אני מצפה לצדק. מה שנעשה הוא לא צודק ולא פייר", היא אומרת.

"יש נהלים ברורים שיצאו, לפיהם היו חייבים לערב את המשפחה בהסדר הטיעון שהושג לנהג", אומרת עורכת הדין המייצגת את המשפחה, ענת קאופמן. "המשפחה מודרה לחלוטין, היא לא ידעה דבר וחצי דבר. אין פרופורציה בין המקרה לענישה, אנחנו בטוחים שבג"ץ יקבל את העתירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת