ההסכם הסודי עם משפחת גנב הרכב

אמש דווח כי שר המשפטים פנה לנשיא בבקשה להעניק חנינה לשוטר לשעבר שחר מזרחי, שהביא למות פורץ למכונית ב-2006. הערב נחשף ההסכם הסודי של המדינה עם משפחת ההרוג: היא תתנצל ותפצה בחצי מיליון ש"ח. ארגון "מוסאווה" מתנגד

בשקט, מתחת לרדאר, מדינת ישראל הגיעה להסכם פיצוי סודי עם משפחתו של מחמוד רנאיים, האיש שנורה על ידי שחר מזרחי ונהרג לאחר שנחשד כי גנב רכב. לידי חדשות 2 הגיעו פרטי ההסכם, והערב אנו מפרסמים אותו - יממה אחרי שנודע כי שר המשפטים המליץ לחון את מי שהורשע בהריגת גנב הרכב.

במסגרת ההסכם המדינה הביעה התנצלות על הירי שגרם למותו של רנאיים וגם הסכימה לפצות את המשפחה בסכום של חצי מיליון שקלים. עם זאת, ארגון "מוסאווה", פנה היום לנשיא המדינה בבקשה שלא לקבל את המלצת שר המשפטים בעניין החנינה, וזאת בטענה כי לא ייתכן שאירוע בו המדינה התנצלה רק עכשיו על מות יקיר המשפחה, תינתן בו מהצד השני חנינה.

מנכ"ל "מוסאווה", ג'עפר פרח אומר כי העונש שהוטל על מזרחי, 30 חודשי מאסר, הוא עונש קליל ביחס לעבירת ההריגה ובנוסף הוא לא התנצל. נשיא המדינה הגיב מהר ובמכתב תגובה ששלח הבטיח ליידע את המשפחה על ההחלטה שלו - וזה צפוי לקרות בשבועיים הקרובים.

נאמן: לחון את מזרחי 

אמש דווח כי שר המשפטים יעקב נאמן החליט להמליץ לנשיא המדינה לקצוב את עונשו של מזרחי. השר נאמן קיבל את המלצתו של השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', שאף הודיע על כך הערב בכינוס של קציני משטרה.

שחר מזרחי החל לרצות את עונשו באוגוסט 2010, כך שאם יחליט הנשיא פרס לנכות שליש ממאסרו, מזרחי צפוי להשתחרר כבר באפריל הקרוב. מבית הנשיא נמסר, כי פרס ייבחן את העניין בימים הקרובים וימסור את החלטתו.

בשנת 2006, ירה מזרחי במחמוד גנאים בן ה-24, בזמן שניסה לגנוב רכב, והרג אותו. המשטרה טענה בזמנו כי הירי בוצע מתוך הגנה עצמית, אולם על סמך עדותו של בן דודו של גנאים, הכריע בית המשפט כי השוטר לא פעל כשורה, ושלח אותו ל-15 חודשי מאסר. ערעורו של מזרחי על העונש נדחה, ועונשו אף הוכפל ל-30 חודשי מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת