בגלל סלולרי: השחיתה את פני שכנתה בסכין יפנית

ילנה חרון (33), תושבת חדרה, חשבה ששכנתה גנבה לה את מכשיר הסלולר. היא החליטה לקחת את החוק לידיים והשחיתה את פניה באמצעות סכין יפנית. היום גזר עליה בית הדין 3 חודשי מאסר בפועל ופיצויים בסך 15 אלף ש"ח. השופט: "זו מכת מדינה"

השחיתה הפנים בסכין יפנית. ארכיון (רויטרס)

בבית המשפט המחוזי בחיפה נגזרו היום שלושה חודשי מאסר וחצי על ילנה חרון (33), תושבת חדרה, שהורשעה כי השחיתה את פניה של שכנתה באמצעות סכין יפנית - רק בגלל שחשבה כי זו גנבה ממנה טלפון סלולרי. בנוסף, גזר בית המשפט על חרון שנה וחצי מאסר על תנאי ופיצוי של 15 אלף שקלים למתלוננת.

"אין צורך להכביר מילים על חומרת מעשיה של הנאשמת, שבשל סכסוך פעוט, תקפה את המתלוננת בפניה באמצעות חפץ חד והותירה על לחיה השמאלית מספר חתכים מהאוזן ועד לסנטר", כתב השופט גלעד בהחלטתו. "זאת, לאחר שתכננה והצטיידה מראש בלהב אותו החביאה בשרוולה".

"זו מכת מדינה"

"נראה כי תופעת האלימות היא כשיטפון סוחף שלא ניתן לעצרו", הוסיף השופט בהכרעת הדין. "אין יום שאיננו קוראים או שומעים על אותה 'מכת מדינה' בדמות אלימות פרועה ושלוחת רסן תוך שימוש בסכינים או כלים חדים אחרים. לא ניתן יהיה להשיג אכיפה ראויה והרתעה, אם בתי המשפט לא יכבידו ידם על אלה החותכים ודוקרים את זולתם בחפצים חדים למיניהם".

השופט התייחס בגזר הדין לכאביה - הפיסיים והנפשיים - של המתלוננת ולצלקות שנותרו על פניה, וציין כי סביר, כי בכל פעם שהיא עצמה תביט על פניה במראה, יגרום לה הדבר לכאב. "כמו כן, אין לדעת אילו השלכות יהיו לצלקות על הדימוי העצמי שלה, על תפקודה וככלל על חייה", כתב השופט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת