עונש מאסר למטפל שהתעלל בקשיש

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום עונש של 14 חודשי מאסר למטפל הודי שהתעלל בקשיש בו טיפל. בחודש ספטמבר האחרון, נדהמו בניו של קשיש מחיפה כשראו את סרטון המצלמה הנסתרת ששמו בביתו, בו נראה המטפל מכה את הקשיש ללא רחמים. העונש הקל יחסית נגזר מעסקת טיעון עליה חתם המטפל

מטפל סיעודי מהודו שהורשע בתקיפת מטופל שלו, חולה אלצהיימר בן 80 מחיפה, נידון למאסר בפועל של 14 חודשים. המטפל, שמעשה ההתעללות שלו תועד במצלמה נסתרת, הודה בעבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות במסגרת עסקת טיעון. בית המשפט המחוזי בחיפה גזר עליו את העונש.

החל מחודש אפריל 2011, עבד הנאשם כמטפל סיעודי אצל המתלונן, אדם חסר ישע שמחמת גילו, מחלתו ומצבו הגופני והנפשי אינו יכול לדאוג לצרכי מחייתו, לבריאותו ולשלומו והתגורר עימו בביתו. בית המשפט ציין כי בין השניים התקיימו יחסי תלות מכוח תפקידו של הנאשם, שהיה אחראי לסיפוק צרכי מחייתו, לבריאותו ולשלומו של המתלונן.

על פי גזר הדין, במשך שבועיים במהלך חודש ספטמבר האחרון, התנהג המטפל באלימות ובתוקפנות כלפי הקשיש, תוך שהוא מטיל שררה על המטופל. בין היתר זרק אותו על הספה, דחף אותו מספר פעמים בעוד המתלונן יושב על הספה, תפס אותו בידו השמאלית ועיקם אותה, וכן בעודו יושב על כסא הגלגלים תפס את ידו בחוזקה, בעט בו ברגליו מספר פעמים והכה אותו וכן איים עליו בכך שנופף לעברו בתנועת אגרוף ותפס אותו בחוזקה בשתי ידיו, הכה אותו בפניו באמצעות ידיו ובאמצעות ידי המתלונן עצמו כשהנאשם אוחז בהן בחוזקה.

העונש שנגזר על המטפל הוא קל יחסית, משום שנלקחו בחשבון הודאתו של הנאשם, פגיעת מאסרו באופן קשה במשפחתו המצויה בהודו, העדר הכשרתו על ידי החברה שהעסיקה אותו ותנאי הלחץ שלו שתנאי עבודתו העניקו לו 6 שעות חופשה בכל יום ראשון.

ספטמבר 2011: תיעוד מזעזע של אלימות

שני בניו של הקשיש התקשו להירגע מתיעוד מצלמות האבטחה שהציבו בביתו, בשכונת הדר שבחיפה. בסרטון נראה העוזר ההודי שהיה מופקד על הטיפול בו מכה אותו באלימות חסרת מעצורים, בעוד הקשיש עצמו נאנק מכאבים ומנסה להתגונן. כשהוגש התיעוד למשטרה, העובד נעצר ומעצרו הוארך.

החשד לשלומו של האב הקשיש התעורר כשבני משפחתו ביקרו אותו בביתו והבחינו בסימני חבלות על ידיו. כששאלו אותו לפשר המכות, סיפר כי הותקף על ידי מטפלו. למרות מחלתו של האב, התקבלו דבריו ברצינות רבה בקרב ילדיו והחליטו להטמין מצלמות אבטחה במטבח ביתו. כששלפו את הסרטון מתוך המצלמות, ונחרדו לראות את מסכת ההתעללות הקשה שעבר אביהם ותועדה.

בתיעוד, המטפל ההודי נראה צועק על הקשיש, שיושב על מיטתו: "מה קרה לך? למה אתה צועק? שב פה יא מטומטם. אתה עשית את הבלגאן, אתה תאכל את הבלגאן. שקט שיהיה פה. לא לדבר. לא לדבר". אחר כך נראה המטפל תוקף באכזריות את הקשיש, שניסה להגן על עצמו בידיו וצעק זעקות שבר מעוצמת הכאבים.

י', בנו של הקשיש, סיפר לחדשות 2 על התחושות הקשות שמלוות אותו מאז צפה בתיעוד מבית אביו. "ראיתי את התמונות האלה ונחרדתי, למרות החשד שהיה לי כלפי העובד", סיפר האיש. "לא האמנתי שזה הגיע לרמות כאלה של אלימות. לי ולאחותי כואב מאוד שהמטפל הזה נמצא עם אבא כבר חמישה חודשים ושעד כה לא גילינו את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת