כך נראים חייו החדשים של משה קצב בכלא

ליאור קצב, אחיו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס מספר על חייו החדשים של משה קצב בכלא. לימודי תורה עם הרב בניזרי, שיחות טלפון קצרות וכואבות עם המשפחה והסירוב ללבוש מדים כתומים - מה שמונע ממנו מפגשים עם המשפחה. וגם: ההתמודדות של אשתו גילה

"כבר חמישה שבועות ושלושה ימים בכלא וכל הזמן הזה לא נפגשנו, רק שוחחנו בטלפון", כך מספר הערב ליאור קצב, אחיו של האסיר משה קצב. "הוא מתעקש לא ללבוש את המדים", אומר ליאור קצב וממשיך: "קצב לא יברח מבית הסוהר, די בהשפלה שהוא עובר ולא נכון להכביד עליו עם השפלות נוספות".

לדבריו, "קצב לא ביקש הנחה, הוא משתתף בכל תורנויות האסירים. הוא רצה לחסוך את ההשפלה הנוספת הכרוכה בלבישת מדי אסיר ולכן הוא מוותר בשלב זה על ביקורי המשפחה שלו. קצב רוצה לחסוך מאיתנו את הכאב שכרוך בלראות אותו לובש מדי אסיר כשהוא יושב בכלא על לא עוול בכפו".

עוד אומר אחיו של קצב, כי הוא "מבין שיש בעיה, אבל בשב"ס ראוי שיימצא מישהו אחראי שימצא פתרון למצב. בעבר היו תקדימים ואפשרו לאסירים לפגוש את בני משפחותיהם ללא מדי אסירים".

"שומע ממנו הרבה כאב וסבל"

ליאור קצב מספר על החיים החדשים של אחיו בכלא, ואומר כי הוא מדבר עם אחיו מדי יום בטלפון וכי הוא שומע ממנו הרבה כאב וסבל. "הוא יושב עם הרב שלמה בניזרי בתא וזוכה לכבוד והערכה מצד האסירים". לדבריו, קצב משתתף בשיעורי תורה ותפילות ומקדיש זמן להמשך המאבק לחפותו". על שיחות הטלפון מספר האח כי הן קצרות, "מתחילות ומסתיימות בבכי של משה קצב בכל שיחה. קשה לקצב לנהל שיחות עם אשתו, ילדיו ואמא שלו".

"גילה עוברת את התקופה בקושי רב, התקשתה לחזור לקריית מלאכי ומנסה לתמוך מרחוק, לשלוח ספרים ולשוחח איתו בטלפון. היא כפתה על עצמה כמו כולנו אורח חיים מסוים", אומר ליאור קצב והמשיך: "חשוב לגילה להגיע לכלא, היא הגיעה פעם אחת לבית הסוהר ועמדה מרחוק; היה לה קושי עצום להגיע לחומות הכלא".

פרקליטו החדש של קצב: עו"ד יורם שפטל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת