"פרשת הסחר בנשים הגדולה בישראל"

חמישה גברים הורשעו היום בסחר חמור בנשים בבית המשפט המחוזי בת"א. השופט: "מדובר באחת מפרשת הסחר בנשים הגדולות שידעה ישראל". הנשים הוברחו ממזרח אירופה דרך מצרים לישראל, נכלאו בדירות נעולות ולא יצאו מהן למעט עבודות זנות וניתנו להם תעודות זהות מזויפות. אחת הנשים אף הוכתה כי לא הסכימה לקיים יחסים לסביים

אחת מפרשות הסחר בנשים הגדולות שידעה ישראל מגיעה היום לסיומה, עם הרשעתם של חמישה גברים שהחזיקו דירות ששימשו כמכוני ליווי, קשרו קשר לביצוע פשע, זייפו מסמכים וכלאו נשים לצורך זנות.

בראש החבורה עמד רמי סבן, אותו כינה השופט כאבוב "תמנון שזרועותיו בכל שלב בסחר". הכרעת הדין מפרטת את שיטת הפעולה שלהם: הברחת נשים ממדינות חבר העמים לשעבר, הטסתן למצרים והברחתן לישראל דרך מדבר סיני. לאחר מכן נערך מפגש עם "מנהלי הרשת", שבו התבצע מיון לפי יופיין ומידותיהן של הנשים.

עם הגעתן לישראל, הוחזקו הנשים נעולות בדירות סגורות שהוצבה עליהן שמירה, ולא יצאו מהן מלבד לעבודה בזנות ורק בליווי. הנאשמים לקחו מהן את הדרכונים ונתנו להן תעודות זהות מזויפות.

באחד המקרים אחת הנשים אוימה באקדח והוכתה קשות כי אחד הנאשמים חשד בה שהיא מספרת מה עובר עליה. במקרה אחר, אחד הנאשמים ביקש מהבנות לקיים יחסים לסביים, אולם כשלא הסכימו - תקף אחת מהן ונעל אותה בחדר במשך שבוע ימים.

"רמי סבן עמד בראש המערכת - זרועותיו שתמנון אמונות של כל שלב בסחר, הוא דובר רוסית ואחראי על הנעשה בעסק", קבע השופט. עוד ציין כי התיק הנדון הוא "אחת מפרשות הסחר בנשים הגדולות שידענו במדינה". במקור היו שמונה נאשמים בפרשה החמורה הזו, מתוכם שנייים הפכו לעדי מדינה והעידו נגד חבריהם ועליהם התבססה במידת מה ההרשעה, ונאשם נוסף זוכה מההאשמות נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת