זוכה מאונס - אחרי 4 שנים בכלא

בית המשפט העליון זיכה היום מחמת הספק אדם שהורשע באונס גיסתו ונידון ל-8 שנות מאסר. אחרי 4 שנים שבהן שהה מאחורי סורג ובריח, קיבל הרכב השופטים בראשות השופט אשר גרוניס את גרסתו, לפיה המתורגמנית שגבתה את עדות המתלוננת, לא הייתה מקצועית

אחרי 4 שנים - יוצא לחופשי. אילוסטרציה (חדשות 2)

אדם שהורשע באונס ושהה בארבע השנים האחרונות בכלא, זוכה הבוקר מחמת הספק ויצא לחופשי: למרות שהורשע במספר רב של עבירות אינוס, הדחה לחקירה ובאיומים, בית המשפט החליט לקבל את ערעורו וקיבל את גרסתו לפיה גרסת המתלוננת עוותה בגלל מתורגמנית שהייתה מעורבת בחקירה.

המתלוננת נגד האיש הינה גיסתו, שטענה כי קיים איתה יחסי מין בכוח מספר רב של פעמים במהלך שנה שבה התגוררו בסמיכות. במהלך החקירה ומתן העדויות בבית המשפט, נעשה שימוש במתורגמנית, מאחר שמדובר בבני העדה האתיופית, שלא שולטים בשפה העברית.

בהחלטתו, זיכה בית המשפט העליון האיש מחמת הספק , לאחר שמצא כשלים בחקירה שהובילו לממצאים שגויים במשפט. סניגורו של האיש, טען שהמתורגמנית ששימשה בגביית עדותה במשטרה הייתה לא מקצועית. באחת הפעמים, כשהמתלוננת נשאלה אם נאנסה, היא אף ענתה בשמה בחיוב, על דעת עצמה.

אחרי שנידון לשמונה שנים בכלא, מהן ישב ארבע שנים מאחרי סורג ובריח, החליט הרכב של שלושה שופטים בראשות השופט אשר גרוניס, לקבל את גרסתו וזיכה אותו מחמת הספק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת