הנאשם ביריקה מדבר: "השוטרים בעטו בי"

זאב פרנק, החרדי שנעצר בסוף השבוע בירושלים והואשם בהטרדה מינית אחרי שירק על אישה במאה שערים וקילל אותה, טוען הערב שהשוטרים היכו אותו והתעללו בו פיזית ונפשית. היום הוא מסר לראשונה את גרסתו

כך ייעשה לאיש הנאשם כי ירק על אישה וכינה אותה "פרוצה": קבלת פנים חמה ציפתה אמש לזאב פרנק, שנעצר בשבוע שעבר בשכונת "מאה שערים" כשתועד מטריד אישה שעברה בסמוך לו. היום, בשיחה עם חדשות 2, הוא ממשיך לדבוק בגרסתו ולטעון כי לא כינה אותה במילת הגנאי: "אמרתי לה שלא צנוע ללכת ככה, לא ירקתי עליה בשום אופן".

"אמרתי לה שזו פריצות ללכת ככה", הוא טוען ומדגיש כי הוא לא התנגד למעצר. הוא נמנה עם ה"סיקיריקים", הפלג הקיצוני שמוביל את העימותים עם המשטרה ובתוך העדה החרדית. הוא בן 27, אב לארבעה. הוא טוען מצדו כי הותקף במהלך מעצרו: "הם (השוטרים) בעטו בי כששכבתי על הרצפה, מהראש ועד הרגל - בלי רחמנות ומכל הכיוונים".

"הדברת חרדים"

חמישה ימים אחרי האירוע הוא מציג בפני מצלמות חדשות 2 את סימני החבלות שעדיין נותרו על גופו. בכתב האישום שהוגש נגדו הוא מואשם בתקיפת שוטרים ובהטרדה מינית. "אני לא בטוח שהמכשיר הנכון הוא החוק הפלילי, כשמדובר במאבק תרבותי", אומר היום עורך דינו יאיר נהוראי. "נדמה לי שבקיצוניות שלו עשוי המיעוט שהרוב מנסה להשתיק אותו".

"זה לא הדרת חרדים, זו הדברת חרדים", טוען פרנק. "מנסים לרדוף את החרדים ממש, להעליל עלילות, בלי שום היגיון, בלי שום שכל". ובינתיים הפך פרנק לגיבור העדה.

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "לא נעשה שימוש בכוח במהלך הסעתו וחקירתו של פרנק בתחנת המשטרה. עם מעצרו נעשה שימוש בכוח סביר לאחר שהתנגד להכנסתו לניידת. תמוהה בעיקר העובדה שפרנק לא העלה את טענותיו מיד למחרת, כשהובא בפני שופט, ונזכר לעשות זאת רק עכשיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת