קצב קיבל ארכה של 21 יום להגשת בקשה לדיון נוסף

לעורך דינו של הנשיא לשעבר, ציון אמיר, יש עוד 21 ימים להגשת בקשה לדיון נוסף בעניינו - כך קבע היום ביהמ"ש העליון. עו"ד אמיר ביקש 60 ימים, אך ביהמ"ש לא ראה לנכון לאשר זאת. "לא מצאתי בבקשה כל הסבר כיצד נוצלה הארכה שניתנה למבקש", נכתב

קצב. קיבל ארכה (רויטרס)

בית המשפט העליון בירושלים נתן בצהריים הארכה חלקית לפרקליטיו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס משה קצב, להגיש בקשה לדיון נוסף בעניינו. פרקליטו עורך הדין ציון אמיר ביקש ארכה של 60 ימים, אך ניתנו לו 21 ימים בלבד.

"בבקשה נטען כי הארכת המועד דרושה נוכח 'היקפו של פסק-הדין ומהות השאלות המתעוררות בו', וכן לאור שקילת 'היערכות מחודשת בצוות ההגנה'. הודגש, כי המבקש כבר נושא בעונש המאסר, כך שהיענות לבקשה לא תגרום כל נזק", כתב הרשם גיא שני.

עוד בהחלטתו, "אין בנימוקים האמורים כדי להצדיק ארכה ממושכת של 60 ימים נוספים. בעל-דין החפץ לבקש דיון נוסף - והמבקש בכלל זה - נדרש למהר ולעשות כן, ולא בכדי נקבע בדין פרק זמן קצר וקצוב להגשת ההליך".

"לא מצאתי בבקשה כל הסבר כיצד נוצלה הארכה שניתנה למבקש, ולא שוכנעתי כי יש מקום למתן ארכה משמעותית נוספת", כך בהחלטה. "גם הטענה בדבר שקילת היערכות מחודשת בצוות ההגנה, או העובדה שהמבקש כבר שוהה בבית האסורים, אינן מקימות הצדקה מספקת לפגיעה משמעותית בעקרון סופיות הדיון".

עו"ד פלדמן התפטר מהייצוג בעקבות הבקשה 

חילוקי דעות קשים בין הנשיא לשעבר משה קצב לבין פרקליטו אביגדור פלדמן הובילו בשבוע את עורך הדין להפסיק לייצג אותו בתיק שבו הורשע באונס ונידון לשבע שנות מאסר.

פרקליטו הנוסף של קצב, עו"ד ציון אמיר, הגיש את בקשת הארכה, שהתקבלה היום בחלקה, לבית המשפט העליוןכדי להגיש ערעור על החלטת העליון בחודש שעבר שלא להתערב בהרשעה ובגזר הדין - זאת, בניגוד לעצת עו"ד פלדמן.

בבקשה כתב עו"ד אמיר כי לאור היקפו של פסק הדין ומהות השאלות המתעוררות בו, כמו גם הצורך להכין בקשה מנומקת, מתבקש בית המשפט העליון לתת ארכה נוספת של חודשיים להגשת הבקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת