אבי אבוטבול שהורשע במעורבות ברצח רענן לוי, מבקש לסיים את מאסרו

העבריין אבי אבוטבול, שהורשע לפני שנתיים במעורבות ברצח הנער רענן לוי בשנת 2004, עתר הבוקר לביהמ"ש לעניינים מנהליים בבקשה לסיים את תקופת מאסרו. ועדת השחרורים קבעה כי הוא אסיר פלילי הפעיל מתוך כתלי הכלא, אך עורך דינו מכחיש את הקביעה בטענה ש"אין בסיס לדברים"

אבי אבוטבול. האם ישוחרר מהכלא? (חדשות 2)

העבריין אבי אבוטבול, הנאשם במעורבות ברצח הנער רענן לוי בשנת 2004, פנה הבוקר לבית המשפט לעניינים מנהליים בפתח תקווה, כדי לבקש לסיים את מאסרו, לפני תום הזמן.

אבוטבול, עתר באמצעות פרקליטו עו"ד ג'קי סגרון, נגד קביעת ועדת השחרורים בכלא, לפיה הוא נחשב לאסיר פלילי הפועל מתוך הכלא עם גורמים עבריינים מחוצה לו. עו"ד סגרון אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "אנו מקווים שבית המשפט לא יסתמך רק על מידע מודיעיני, כל עוד לא הפך המידע הזה למאסר או לכתב אישום הוא שווה כקליפת השום, ועל כן אני מקווה שייעשה צדק עם מרשי".

בחודש ספטמבר 2009 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שש שנות מאסר בפועל, ושנת מאסר על תנאי על אבי אבוטבול, בגין מעורבותו ברצח הנער רענן לוי. אבוטבול הורשע בשנת 2006 בקשירת קשר לביצוע פשע ובגרימת חבלה בכוונה מחמירה, וזוכה מעבירה של רצח. 

אבי אבוטבול הצטרף לבן דודו פרנסואה (הג'ינג'י) אבוטבול, שעליו נגזר עונש מאסר עולם בגין הרצח של לוי לפני שש שנים במועדון בקיבוץ שפיים. נאשם נוסף בפרשה, שי מכלוף, זוכה מחמת הספק.

על אף העונש החמור, העריכו כבר אז כי בפועל לא יירצה אבוטבול את מלוא עונש המאסר שנגזר עליו. "לא ניתן להתעלם מתפקידו המרכזי של הנאשם בפרשה כאשר נהג בג'יפ בעת האירוע", נכתב אז בגזר הדין. "בעצם חסימת דרכו של המנוח, הוא איפשר לפרנסואה לרדת מהרכב ולדקור את המנוח למוות. אף זאת - הנאשם ופרנסואה התירו את המנוח שהוא פצוע ושותת דם, ונמלטו מהמקום, במקום להושיט לו עזרה ולנסות להצילו".

תזכורת:  ליל הרצח של הנער רענן לוי

הרקע לרצח הנער רענן לוי היה ויכוח על צעירה שזיעזע אז את המדינה. על פי כתב האישום רדפו אבי ופרנסואה אבוטבול אחרי לוי בג'יפ, פגעו בו ואחר כך רצחו אותו בכמה דקירות סכין.

על פי כתב האישום שהוגש נגד השניים, שהיו אז בני 25, לוי הגיע למועדון כדי לבלות עם חבריו כאשר בכניסה למועדון החלו חילופי דברים בין אמיר אבוטבול, אחיו של אבי, לבין קבוצת נערים מראשון לציון שעמדה סמוך ללוי. אמיר הזעיק למקום את אחיו אבי שהגיע למקום עם בן דודו פרנסואה ושניים מחבריו. התפתחה קטטה, ורענן וחבריו ברחו מהמקום. עוד צוין הנאשמים רדפו אחר לוי וחבריו. אבי אבוטבול, שעל פי כתב האישום נהג בג'יפ, האיץ את מהירות הנסיעה והתמקד במרדף אחר לוי שנדחק לוי לשביל עפר, ובלית ברירה נתלה על מגן החזירים של הג'יפ ונגרר לאורך כמה מטרים.

בשלב מסוים, ירד פרנסואה מהרכב, ניגש לקדמת הג'יפ ודקר את לוי בחזהו, בלבו וברגלו. לוי איבד דם רב - ומת מפצעיו. המשטרה עצרה את הנאשמים ברצח רק שנתיים מאוחר יותר בעקבות האזנת סתר שבצעה המשטרה לאבי אבוטבול, ובה נשמעה חברתו לשעבר רעות רובין מדברת איתו על הפרשה. רובין הפכה לעדת המפתח במשפט הרצח, וסיפרה בבית המשפט כיצד אבוטבול התוודה בפניה על המעשה. רובין גם סיפרה כי פרנסואה הוא שדקר את לוי למוות. בעקבות עדותה עזבה רובין את הארץ מחשש לחייה וצורפה לתוכנית להגנה על עדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל-200 אלף החברים של חדשות 2 בפייסבוק