שר המשפטים נאמן משיב למתקפת הפרקליטים

השר יעקב נאמן משיב לטענות הפרקליטים, שהאשימו אותו בהטלת דופי "ביושר וביושרה של כל אחד מאיתנו". במכתב תגובה הוא כותב: "לאור ההכרות הארוכה והעמוקה שנרקמה עמכם ועם פרקליט המדינה, פליאה בלבי על פנייתכם". עוד הוא כותב: לא אנהל שיח בתקשורת

שר המשפטים משיב לטענות הפרקליטים. ארכיון (חדשות 2)

שר המשפטים יעקב נאמן משיב לטענות שהפנו נגדו פרקליטים בכירים ועוקץ בחזרה. במכתב שנשלח מלשכת השר לפרקליטים וליועץ המשפטי לממשלה והגיע לידי חדשות 2 באינטרנט הוא מציין: "פליאה בלבי על פנייתכם".

במכתב שהוציא שר המשפטים הבוקר, הוא הבהיר כי דעתו על הפרקליטות "ידועה לכם זה מכבר ובאופן אישי". עוד ענה נאמן כי "דווקא לאור ההכרות הארוכה והעמוקה שנרקמה הן עמכם והן עם פרקליט המדינה, פליאה בלבי על פנייתכם".

"בשעה שהתקבל מכתב זה בלשכת השר, התקבלו במקביל פניות רבות מכתבים המחזיקים עותק של המכתב גם כן", עקץ נאמן. עוד צויין במכתב: "לאור הכרותו האישית של כל אחד ואחד מכם את השר מיותר לציין כי יחסיו עמכם או עם פרקליט המדינה לא ינוהלו מעל דפי העיתון אלא בפגישה השוטפת המתקיימת מדי שבוע".

אמש: מכתב נוקב לשר המשפטים

בכירים בפרקליטות שלחו אמש מכתב נוקב לשר המשפטים יעקב נאמן ובו הם מבקשים ממנו הבהרות בעקבות התקפות על הפרקליטות שצוטטו מפיו ופורסמו בעיתון הארץ.

במכתב שהגיע לידי חדשות 2 כותבים הפרקליטים, בהם משנים לפרקליט המדינה, פרקליטי מחוז ומנהלי מחלקות בפרקליטות המדינה, כי "פירושן של אמירות אלה הינו, כמובן, הטלת דופי ישיר ומיידי ביושר וביושרה של כל אחד ואחד מאיתנו".

עוד נכתב: "פרסומים מהסוג האמור עלולים לגרום לפגיעה מצטברת באמון הציבור". בסוף המכתב כותבים הפרקליטים הבכירים, "מהיכרותנו עמך אנו מעריכים כי אין אמת בפרסומים".

לפי הפרסום אתמול, מתח השר נאמן ביקורת חריפה על פרקליט המדינה משה לדור ואמר כי הוא "מסמן מטרות ומגיש כתבי אישום ללא ראיות מספיקות". ב"הארץ" דווח כי לפי ההאשמות של השר, פרקליט המדינה תוקע במכוון הקמת גוף ביקורת על הפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל-200 אלף החברים של חדשות 2 בפייסבוק