קצב מבקש דיון נוסף: פרקליטו התפטר

בניגוד לעצת עורך דינו אביגדור פלדמן, הנשיא שהורשע באונס מבקש ארכה נוספת כדי להגיש בקשה לערעור נוסף על החלטת בית המשפט העליון ועל עונשו. עורך דינו הנוסף ציון אמיר הגיש בקשה לבית המשפט לקבל ארכה של 60 יום כדי להגיש את הערעור. בעקבות ההחלטה, עו"ד פלדמן לא ייצג עוד את קצב

משה קצב ועו"ד אביגדור פלדמן (רויטרס)

חילוקי דעות קשים בין הנשיא לשעבר משה קצב לבין פרקליטו אביגדור פלדמן הובילה את עורך הדין להפסיק לייצג אותו בתיק שבו הורשע באונס ונידון לשבע שנות מאסר.

פרקליטו הנוסף של קצב, עו"ד ציון אמיר, הגיש בקשה לבית המשפט העליון לקבל ארכה של 60 יום כדי להגיש ערעור על החלטת העליון בחודש שעבר שלא להתערב בהרשעה ובגזר הדין - זאת, בניגוד לעצת עו"ד פלדמן.

בבקשה כותב עו"ד אמיר כי לאור היקפו של פסק הדין ומהות השאלות המתעוררות בו, כמו גם הצורך להכין בקשה מנומקת, מתבקש בית המשפט העליון לתת ארכה נוספת של חודשיים להגשת הבקשה.

בסוף החודש שעבר הודיע עו"ד פלדמן שקצב החליט שלא להגיש בקשה לדיון נוסף לבית המשפט העליון. לדברי פלדמן, ההחלטה נפלה בעקבות פסק הדין מנובמבר 2011 שבו נדחה ערעורו של קצב על הרשעתו בשני מעשי אונס ועל עונש שבע שנות המאסר בפועל שנגזר עליו.

"קצב הפך לפתטי"

במהלך כינוס של המרכז למשפט ולתקשורת באוניברסיטת בר-אילן, התבטא עו"ד פלדמן בחריפות נגד הנשיא לשעבר משה קצב, שאותו ייצג במהלך המשפט המתוקשר נגדו. לטענת הסניגור המוכר, כישלונו במשפט שהובילה להרשעתו של קצב, נובע לא מעט בגלל התנהלותו של הנשיא לשעבר מול התקשורת, והעובדה שלא הקשיב לעורכי דינו.

עו"ד פלדמן אמר שהציבור מוכן לקבל מקרים של עיוות דין כשמדובר בדמויות שוליים, אך לא כך הדבר כשהנאשם הוא דמות ציבורית מוכרת. הוא טען כי בכל משפט יש עובדות, והן מסתדרות באופן מסויים בהתאם להתנהלות הנאשם. "במקרה שלו, הנשיא ניסה להפוך את העובדות לטרגדיה, ולהציג את המצב כאילו הוא נמצא במרכזה של עלילת שווא. אבל במקום טרגדיה - זה הפך לפתטיקה", אמר פלדמן.

"הוא הפתטי, בגלל האופי שלו, בגלל היכולות שלו, ובגלל דעת הציבור עליו, וכשאתה נמצא במצב הפתטי הזה, שבו אתה גיבור של סיפור פתטי, אין סיכוי שתזוכה בדין", הוסיף פלדמן. "אני כעורך דין אמרתי לו 'בוא נתעסק כמה שאפשר בעובדות ולא בבן אדם וברדיפת התקשורת, ולהבנתי, במקרה של שטראוס-קהאן, זה מה שנעשה, ולכן בסופו של דבר העובדות התארגנו לטובתו".

פלדמן על קצב: "יש לי לקוח שלא מקשיב"

לפני כחודש פנו סנגוריו של קצב לבית המשפט העליון, ולבקשתם קיבלו אורכה להגשת בקשה לדיון נוסף עד ל-8 בינואר. הסנגורים הדגישו כי אין בבקשה כדי לבקש גם את עיכוב עונש המאסר, ואכן קצב החל לרצות את מאסרו.

במהלך דבריו מתח עו"ד פלדמן ביקורת חריפה על קצב, שלדבריו אין לו סיכוי לשנות את החלטת בית המשפט. "יש לי לקוח שלא מקשיב", אמר פלדמן ברמיזה ברורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל-200 אלף החברים של חדשות 2 בפייסבוק