יועצו של רה"מ לשעבר: "הוא מואשם רק כי שמו 'אולמרט'"

תגובות סוערות לאחר ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת "הולילנד". יועצו אמיר דן טוען בריאיון לחדשות 2 באינטרנט כי "הגשת כתב אישום ברגע כזה זה דבר פסול ושערורייתי" ומכנה את עד המדינה בפרשה "נוכל"

בסביבתו של אהוד אולמרט מגיבים בזעם על ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום בפרשת הולילנד. יועץ התקשורת שלו טוען כי מדובר בהחלטה "שערורייתית" שמנסה להשפיע על משפט נוסף שמתקיים נגדו.

"לצערי לא הופתעתי מההחלטה להגיש כתב אישום", אמר אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "כבר מהרגע שלא ניתנה לאולמרט הזכות הבסיסית לשימוע, הבנו שלא צריכות להיות לנו הרבה ציפיות. העיתוי הוא רחוק מלהיות מקרי, אני רוצה להזכיר שיש משפט שמתנהל כעת, והגשת כתב אישום ברגע כזה זה דבר פסול ושערורייתי", הוסיף.

דן מדגיש כי "כתב האישום מבוסס על עד מדינה, מדובר באדם נוכל, שבית המשפט אמר עליו שהדבר האחרון שאפשר להגיד אליו שהוא דובר אמת...פעם אחר פעם אחרי שפנינו לפרקליטות וביקשנו שיפרסמו ברבים את העסקה שנחתמה איתו נתקלנו בסירוב".

יועצו של ראש הממשלה לשעבר ציין: "אולמרט אמר בצורה הברורה ביותר שהוא מעולם לא לקח שוחד במישרין או עקיפין. אני חושב שאם לא היה מדובר בשם אולמרט והם לא היו מרגישים מאוימים כעת ממה שמתנהל בבית המשפט בירושלים הוא לא היה נכלל בפרשה".

16 כתבי אישום הוגשו בפרשה

פרקליטות המדינה הגישה הבוקר 16 כתבי אישום נגד המעורבים בפרשת הולילנד. בין המעורבים בפרשה, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ראש לשכתו שולה זקן וראש עיריית ירושלים אורי לופוליאנסקי.

בשעות הבוקר הודיעה הפרקליטות לסנגורי המעורבים על החלטתה להגיש כתבי אישום נגדם. כתב האישום נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט צפוי לכלול סעיפים של שוחד, ויוגש נגדו בגין תקופת כהונתו כראש עיריית ירושלים ובהמשך כשר התמ"ת. מדובר בפעם הראשונה בתולדות המדינה, שאדם שכיהן כראש ממשלה יואשם בקבלת שוחד, יחד עם מי שהייתה יד ימינו שולה זקן.

פרשת הולילנד, זכתה לכינוי פרשת השחיתות הגדולה בתולדות המדינה. מדובר בפרשה גדולה מאוד עם נאשמים רבים, שמתבססים על חומר רב שנאסף בידי הממשלה, ומסתמך על מידע שהגיע בעיקר מעד מדינה אחד שפרטיו עדיין אסורים לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל-200 אלף החברים של חדשות 2 בפייסבוק